Facebook Google+ Twitter

Tusk: W obecnym czasie należy odłożyć pokusę kiczu pojednania

- W tych dramatycznych chwilach nie możemy poddać się nienawiści i obłędowi, które są źródłem tej zbrodni - powiedział premier Donald Tusk podczas wystąpienia w Sejmie. Premier wyraził również nadzieję, że "tragiczna lekcja" będzie początkiem "systematycznej zmiany na lepsze", ale w obecnym czasie "należy odłożyć pokusę kiczu pojednania".

Donald Tusk powiedział, że rozumie skrajne emocje towarzyszące tragicznym wydarzeniom w Łodzi, ale to nie znaczy, że mamy "poddać się nienawiści i obłędowi". - Czy powinniśmy dać dodatkowe poczucie triumfu tym, dla których nienawiść jest sensem życia? - pytał premier. Wyraził nadzieję, że w obliczu śmierci "zachowamy spokój" i "będziemy szukać tego, co dobre".

Dodał, że na razie należy "odłożyć pokusę kiczu pojednania". - Nie chodzi o wykonywanie gestów, ale wejście na drogę systematycznej zmiany na lepsze - powiedział.

- Konkurent nie jest wrogiem, którego należy zniszczyć. To nie jest śmiertelny przeciwnik, którego trzeba zdyskwalifikować epitetem, oskarżeniem, a nawet zamachem na życie - dodał.

- Czy jesteśmy w stanie wyplenić nienawiść i ciężkie zarzuty w debacie publicznej? - pytał. - Dzisiaj wydaje się to trudne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jak rozumiem nie mam prawa do wyboru?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Jaworski
  • Jan Jaworski
  • 21.10.2010 17:12

Stawianie nawet ciężkich zarzutów językiem parlamentarnym nie jest zagrożeniem demokracji.
Natomiast kilkuletnia akceptacja (choćby przez milczenie) przez elity polityczne, intelektualne i kościelne -urągania drugim od "bydła i dewiantów" oraz nawoływania do "zarzynania watahy" i "patroszenia" stanowi niebezpieczne i karygodne zjawisko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak rozumiem, Pan Robert widzi świat wyłącznie w pisowskich kolorach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak rozumiem są to pytania do samego siebie Panie Premierze?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.