Facebook Google+ Twitter

Tusk walczy w Unii o Europejski Instytut Technologiczny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-21 07:33

"Dziennik" pisze o rosnących szansach Wrocławia na lokalizację w tym mieście prestiżowego Europejskiego Instytutu Technologicznego.

Gazeta przypomina, że Wrocław pokonał już niemal wszystkich konkurentów w walce o siedzibę prestiżowego Instytutu. W finale pod koniec maja zmierzy się z Budapesztem.

Stawka jest jeszcze większa niż przed paroma miesiącami, gdy stolica Dolnego Śląska musiała pogodzić się z przekazaniem Expo koreańskiemu Yeosu. Bruksela chce bowiem, aby Europejski Instytut Technologiczny stał się prestiżowym centrum badawczym i uniwersyteckim, w którym będą opracowywane najbardziej przełomowe wynalazki. Jak pisze gazeta, tylko w nadchodzących 4 latach Instytut ma pozyskać blisko 3 miliardy euro funduszy na rozwój nauki.

"Dziennik" podaje, że szanse polskiej kandydatury ostatnio znacznie wzrosły. Kilka dni temu stojący na czele Unii Słoweńcy zapowiedzieli, że nowa instytucja musi znaleźć się w którymś z nowych państw członkowskich. Jak tłumaczyli, te stare już dawno goszczą wiele europejskich urzędów.

W akcję na rzecz Wrocławia zaangażował się osobiście premier Tusk. Jak podaje "Dziennik", szef rządu zaczął aktywnie lobbować na unijnym forum za wrocławską kandydaturą.


"Dziennik"/iar/lm/zr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.