Facebook Google+ Twitter

Tusk: Wejście Polski do strefy euro w 2012 roku jest realne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-20 18:53

Premier Donald Tusk uważa, że wejście Polski do strefy euro w 2012 roku jest w stu procentach realne. Należy jednak brać pod uwagę pewne zmienne okoliczności, takie jak skutki kryzysu finansowego czy inflację - podkreślił szef rządu, który spotkał się z Radą Polityki Pieniężnej i zarządem Narodowego Banku Polskiego.

Donald Tusk powiedział, że plan przystąpienia Polski do strefy euro wymaga ścisłej współpracy instytucji takich jak Ministerstwo Finansów czy NBP. Szef rządu zadeklarował, że rząd będzie prowadził dialog społeczny z zainteresowanymi organizacjami a także opozycją. Donald Tusk zapewnił, że będzie prosił Prawo i Sprawiedliwość, aby określiło, jakie wymagania muszą być spełnione, by posłowie tej partii poparli rządowe plany dotyczące euro.

Premier Tusk powtórzył, że przed podjęciem decyzji o przyjęciu w Polsce europejskiej waluty niezbędna będzie zmiana konstytucji. Podkreślił, że właśnie to będzie się starał wyjaśnić politycznym partnerom.

Prezes NBP Sławomir Skrzypek powiedział z kolei, że bardzo poprawia się współpraca między rządem a Narodowym Bankiem Polskim. Szef NBP wyraził nadzieję, że zadziała to stabilizująco na polską gospodarkę. Sławomir Skrzypek dodał, że w różnych obszarach związanych z euro działania ze strony NBP są już bardzo zaawansowane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ale my nie chcemy do euro.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.