Facebook Google+ Twitter

Tusk wezwał do siebie minister zdrowia i prezesa NFZ

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-07 19:16

Minister zdrowia Ewa Kopacz i szef Narodowego Funduszu Zdrowia Jacek Paszkiewicz zostali wezwani w celu wyjaśnienia problemów z chemioterapia niestandardową. Taki komunikat możemy przeczytać na stronie kancelarii premiera.

Osoby, które korzystały z najnowocześniejszych metod leczenia mogą mieć problemy z dalszym korzystaniem z tych usług. Media podały, że od 2010 roku chemioterapia niestandardowa może być wykonywana wyłącznie w ośrodku , w którym pracuje wojewódzki lub krajowy konsultant w dziedzinie onkologii.

Problem wynika z zarządzenia prezesa NFZ
z listopada 2009 roku, które mówi, że "świadczenia (chemii niestandardowej - red.) udzielane w miejscu pracy konsultanta krajowego lub wojewódzkiego onkologii klinicznej, hematologii, hematoonkologii dziecięcej, ginekologii onkologicznej - zgodnie ze specyfiką nowotworu".

Resort zdrowia i NFZ zaprzecza, żeby ten zapis ograniczał stosowanie chemioterapii niestandardowej jedynie w ośrodkach, w których pracują konsultanci. Jednakże, tylko oni (tak jak dotycz as) decydują komu takie leczenie ma być udzielane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.