Facebook Google+ Twitter

Tusk: Współpraca z Rosją w sprawie śledztwa ma momenty lepsze i gorsze

- Naszym obowiązkiem jest pomóc prokuraturze, gdy pojawią się przeszkody - powiedział premier Donald Tusk na konferencji prasowej w sprawie postępów w śledztwie smoleńskim.

 / Fot. PAP- Przyjąłem z satysfakcją informację o postępach w śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej. Jest ono jednym z najtrudniejszych w polskiej historii - mówił premier. Premier dodał jednak, że jest przekonany iż prawdziwe okoliczności i przyczyny katastrofy będą rozpoznane.

Tusk wspomniał, że na początku śledztwa współpraca układała się nieco lepiej, dopiero w ostatnich miesiącach odczuwalna jest zwłoka strony rosyjskiej.

Podczas wspólnej konferencji prasowej premiera Donalda Tuska, prokuratora Andrzeja Seremeta i szefa MSZ Radosława Sikorskiego, premier przyznał, że we współpracy z Rosją "są momenty lepsze i gorsze". Rosja nadal nie odpowiedziała m. in. na pytanie o dostęp Polski do dowodów, które znajdują się na jej terytorium.

Andrzej Seremet wspomniał, iż jego majowa wizyta w Moskwie dotyczyć będzie śledztwa smoleńskiego. zależy mu głownie na przyspieszeniu terminu pozyskania materiałów znajdujących się w rękach Rosjan. - Są to materiały istotne dla naszego śledztwa, ale mimo ich braku postępowanie po stronie polskiej będzie się toczyło dalej. Śledztwo nabrałoby dynamiki, gdyby wszystkie wnioski o pomoc prawną zostały spełnione" dodał.

Przygotowanie specjalnej noty inwentaryzującej prośby Polski zapowiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Na naszą politykę Panie Witoldzie to nawet Białoruś mogłaby mieć wpływ, gdyby wyrażała tylko takie chęci. Ich armia zajęłaby Polskę w ciągu mniej niż 24h. Rosjanie ćwiczyli parokrotnie już taką możliwość, a ich jednostki wojskowe zapewne uczyniłyby to jeszcze sprawniej. Nie ma co podskakiwać to słonia jak się jest tylko mróweczką...
Co do patriotów to ich i tak nie potrzebujemy. Polska wyrzutnie podobnego typu już ma (projekt i wykonanie rodzimej firmy), pozostaje jedynie cena samych rakiet które oferują nam Francuzi.
Ale z tymi rozgrywkami politycznymi należy się z Panem zgodzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aby kryć swoje 'cztery litery' poświęcili dobre imię państwa polskiego. Państwo Rosyjskie będzie jeszcze mocniej wpływać na nasze wewnętrzne sprawy, ale co gorsza straciliśmy także na zachodzie - vide reakcja USA ws. uzbrojenia baterii antyrakiet Patriot. Teraz wiedzą, że można nas łatwo rozgrywać w oparciu o nasze partactwo administracyjne, rozgrywki partyjne itp., a jako sojusznik straciliśmy wszelką wiarygodność :( Jedyne co w Polsce idzie w górę to ceny oraz samozadowolenie i bezczelność rządzących...

Komentarz został ukrytyrozwiń
PO owoc współpracy
  • PO owoc współpracy
  • 21.04.2011 20:54

z wycieczki do Moskwy napewno przywiezie ruską papachę

Komentarz został ukrytyrozwiń
PO rujnuje
  • PO rujnuje
  • 21.04.2011 16:41

Te lepsze momenty to wtedy, gdy Tusk może stać, a nie klęczeć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Współpraca kwitnie, juz pond rok, a po nocie robota ruszy jak lawina!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.