Facebook Google+ Twitter

Tusk zapowiedział obniżkę cen gazu. Zapłacimy 10 proc. mniej?

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wysłało do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o obniżene cen gazu. Mimo, że URE nie podjął jeszcze w tej kwestii decyzji, Donald Tusk już zapowiedział obnżki.

 / Fot. Radek Pietruszka/PAPDla wielu osób to będzie wielkie zaskoczenie. Po nowym roku Polacy ze strachem czekają na podwyżki, a tym razem czeka nas... obniżka. Od 1 stycznia ceny gazu mają spaść o 10 procent. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wszczęło już w tym kierunku pewne kroki i wysłało do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o obniżenie cen gazu.

"Wynegocjowane porozumienie z naszym partnerem ze Wschodu, z Gazprom-Eksportem umożliwia nam nowe spojrzenie i obniżenie cen gazu w przyszłym roku" - wyjaśnia wiceprezes zarządu PGNiG na energetykon.pl.

Jak na razie URE nie podjął jeszcze w tej kwestii żadnych decyzji. Mimo to, Donald Tusk podczas konferencji ogłosił, że obniżki będą na pewno.

Zgodnie z prawem, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo powinno złożyć podanie do Urzędu Regulacji Energetyki i to ono podejmuje ostateczną decyzję. Dopiero wtedy można być pewnym obniżek.

Aby zmiany taryf gazowych weszły w życie z początkiem roku muszą zostać zaakceptowane przez regulatora do połowy grudnia. Jednak nie wiadomo czy od 1 stycznia uda się wprowadzić nowe stawki, ponieważ podanie o obniżki zostało przesłane z niewielkim opóźnieniem. Według kodeksu postępowania administracyjnego, URE ma bowiem 30 dni na jego rozpatrzenie.

Obniżki cen gazu obejmą wszystkich tych, którzy korzystają z kuchenek gazowych lub ogrzewają mieszkanie za pomocą piecyków gazowych. Szacowany spadek cen, to około 30 zł. na rachunku dla gospodarstw domowych.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wydarta poprzez grożbę przegranego arbitrażu obniżka, się rodacy nie stresujcie gdzie indziej po kieszeni dostaniecie z nawiązką

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.11.2012 16:16

Pinokio nieraz gadał jak najęty, ale mijał się z prawdą... Czy tym razem będzie inaczej? Będzie dobrze jak gaz nie zdrożeje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obniżka ma być 12 % ,to dobra wiadomość szczególnie dla tych , którzy ogrzewają gazem .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.