Facebook Google+ Twitter

Tusk zawiesza ratyfikację ACTA. To gra na czas, ocenia Czarnecki

Na swoim blogu polityk Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki ocenia, że zawieszenie ratyfikacji ACTA, to nic innego, jak gra na czas szefa rządu.

 / Fot. TOMASZ HOŁOD / POLSKAPRESSE"Słowem: ani pies, ani wydra, coś na kształt świdra. Czyli: cały Tusk". Tak argumentuje na swoim blogu poczynania w sprawie ACTA przez premiera Tuska, Ryszard Czarnecki. Według polityka PiS, decyzja Tuska jest ale tak jakby jej nie było.

Porozumienie przeciwko obrotowi podróbkami nie zostało podpisane przez takie kraje, jak Niemcy, Holandia, Cypr, Estonia i Słowacja. Czarnecki napisał, ze decyzja premiera jest ani dobra ani zła – nie zrezygnował z ACTA, a tylko zawiesił procedurę przyjęcia.

Ostatecznie do przyjęcia umowy wymagana jest zgoda Parlamentu Europejskiego. W tej sprawie głosowanie ma się odbyć w pierwszej połowie tego roku. Wszystkie kraje członkowskie, którym przewodzi Rada UE za jej pośrednictwem wyraziły już zgodę w grudniu ubiegłego roku, gdy Polska przewodniczyła Radzie UE - informuje wprost.pl.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (38):

Sortuj komentarze:

Antypolityk
 • Antypolityk
 • 09.02.2012 12:48

Trzeba chyba wszystkich kreślić w przyszłości i zmienić ordynację wyborczą by głosować na osobę a nie na partię.To pewnie nie realne bo partie bronią swego koryta,najlepiej gdyby wszelkie partie polityczne finansowały by się ze składek swoich członków których rzekomo jest bardzo dużo?.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jacek
 • jacek
 • 08.02.2012 16:52

Antypolityk Dzisiaj 12:39
to podobnie jak tusk :
Kongres.. Unia jedna, Unia druga, Nocna Zmiana, Platforma
a to nie koniec.
tu też głosuje 40% IDIOTÓW

Komentarz został ukrytyrozwiń
Antypolityk
 • Antypolityk
 • 08.02.2012 12:39

Pan euro-poseł nie ma prawa do oceny bo sam jest wędrownym klaunem wszechpartyjno-korytowym!Co za idioci ciągle na niego głosują? za każdym razem z innej partii i innego okręgu!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
JAN NOWAK
 • JAN NOWAK
 • 08.02.2012 11:28

Łukasz Brzezicki Wczoraj 09:32: ""To gra na czas" ocenia ten,
który swoją niekompetencją zezwolił na tę grę."

a tak konkretniej redaktorku. jak on to zrobił zezwalacąc?

Komentarz został ukrytyrozwiń
amerykanin
 • amerykanin
 • 08.02.2012 08:51

tam gdzie kowalczyk, tam KCIUK W DÓŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
amerykanin
 • amerykanin
 • 08.02.2012 08:49

to co usunięto
A WIĘC W POLSCE JEST CENZURA.
prawdziwy tekst o prawdziwej osobie


syn tego Narodu Wczoraj 20:07
kowalczyk powinna zniknąć z forum w24.
nie ma moralnego prawa przebywać między uczciwemi

myNaród Wczoraj 20:04
kowalczyk, Naród cię widzi.
gdy piszesz o dokopywaniu, to wiesz co piszesz, sama nie tak dawno zaliczałaś się do
WYBITNYCH DOKOPYWACZY.
dokopywałaś bez zahamowań zamordowanym w smoleńsku
Prezydentowi
jego małżące,
gen. Błasikowi,
Wassermanowi, oraz
pozostałym 92 zabitym.
nie oszczędzałaś nawet rodzin.

dzisiaj "cierpisz" z powodu istnienia dokopywaczy

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Artur Wojnowski Wczoraj 17:58 - przytoczony przez Pana cytat bardzo ciekawy. Zastanawiam sie tylko, jaka cześć społeczeństwa zechce czytać Biuletyn Informacji Publicznej "już na etapie opracowywania założeń,..."
Na mój babski rozum - powinni to robic własnie wybieralni reprezentancii - mając ku temu środki (finanse , biura i asystentów) - organizowac konsultacje ze społeczeństwem na żywo, w terenie. Byłyby to wyjściowe, podstawowe konsultacje do prac, proponowanych w dalszej części cytatu.
Ps. Ciąg dalszy tematu powinny rozwinąć osoby z przygotowaniem fachowym w dziedzinie politologii. Ja wyraziłam - może niezbyt udanie - przemyslenia przeciętnej polskiej obywatelki, która obserwuje przemiany w kraju od czasów stalinowskich poczynając.
Jesli droga ewolucji, prób i błedów wypracuje sie w Polsce jakiś idealny system rządzenia, to świadkiem procesu ( jak tera) być może będę; ale owoców tej pracy prawdopodobnie nie doczekam.
Bardzo miło się z Panem rozmawia. Dziekuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Palipies
 • Palipies
 • 07.02.2012 20:01

Powstaje Nowa Siła w Polsce.
Masz dosć tych samych ludzi zabijających sie o stanowiska, napychających kieszenie naszymi pieniędzmi, podejmujacych decyzje bez naszej zgody?
Nie chcesz juz słuchać o matactwach, aferach i korupcji? Nie możesz patrzeć, jak Polski rząd rozsprzedaje nasz kraj i robi wszystko by nam wiodło się gorzej?
Dołącz do nas. Powstaje młode ugrupowanie oparte na wykształconych i młodych ludziach, bez znanych twarzy i osób zasiadających w rządach od lat 80tych. Pomóż zmienić naszą ojczyznę. Jeśli nic nie zrobimy teraz, to kiedys, obudzimy się i moze byc za późno...
www.eksperckie.fora.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo,

Ależ ja nie twierdzę, że internauci, a właściwie obywatele posługujący się internetem, nie są autentyczni.
Wprost przeciwnie.

To moja wina, bo wyrażam się chyba nieprecyzyjnie.
Chodziło mi o to, że w obecnym systemie prawnym taki dialog jest niemożliwy. Możliwy jest "dialog" pozorowany.
Jeśli mówię o przedstawicielach, to nie dlatego, że uważam, że tak powinno być. Przeciwnie, uważam, że tak być nie powinno, ale taki jest stan w obecnym systemie, który się skompromitował już dawno.

No to trzeba zmienić system.

Gorąco polecam teksty Minakowskiego i Waglowskiego. Naprawdę warto przeczytać :

http://minakowski.tek24.pl/1107,koniec-demokracji-przedstawicielskiej-przejmujemy-panstwo
http://prawo.vagla.pl/node/7834

Czy to jest utopia ?
Być może, ale co mamy do stracenia, z wyjątkiem skompromitowanego systemu przedstawicielskiego, w którym uzyskują prawo do reprezentowania nas i tym prawem wycierają sobie gębę, dyletanci i socjopaci ?


Zacytuję fragment, bo to ważne:

/Jeżeli nasz Rząd próbuje uchwalić jakąś ustawę, to niech nie negocjuje jej z jakimiś "reprezentantami", ale niech opublikuje ją w Biuletynie Informacji Publicznej już na etapie opracowywania założeń, niech następnie publikuje w BIP wszystkie zamówione przez siebie opinie ekspertów oraz niech zbiera uwagi na bieżąco. Jeżeli jakieś uwagi odrzuci, to niech uzasadni to odrzucenie tak, by ostało się ono w dyskusji. Nie chodzi o to, by głosować potem nad tym w jakimś internetowym referendum. Chodzi o to, by pisać prawo tak, argumenty same pokazywały swoją słuszność. Żeby nie tworzyć prawa przypadkowego (jak dzisiaj) ani nawet prawa większościowego, ale prawo mądre, obywatelskie i sprawiedliwe./A co robi premier ? Ogranicza dostęp do informacji publicznej...

O jakim więc "dialogu" mowa ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Artur Wojnowski Dzisiaj 12:49
- Panie Arturze, w tej chwili społeczeństwo, a raczej społeczność internetowa potrafi wyrażać swoje opinie w taki sposób, że w dużej części należy je uznać za autentyczne. Pomijam rzecz jasna wpisy anonimów nastawionych (a może również opłacanych?) na tzw. dokopywanie.
Jesli z założenia uznamy, że nic autentyczne nie jest i nikt z decydentów nie wykazuje minimum dobrej woli - to równie dobrze możemy uznać, że ulegamy zbiorowej halucynacji w każdej innej dziedzinie życia. A przecież tak nie jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.