Facebook Google+ Twitter

Tusk zdymisjonował Budzanowskiego. Zastąpi go Włodzimierz Karpiński

Premier Donald Tusk zdymisjonował ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego. Dymisja jest pokłosiem afery dotyczącej memorandum gazowego między EuRoPol Gazem, a Gazpromem.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaDokument w sprawie drugiej nitki gazociągu Jamał - Europa został podpisany na początku kwietnia, ale premier nic o nim nie wiedział - informuje TVN24. Minister skarbu tłumaczył się, że to tylko porozumienie techniczne.

"Funkcja nadzorcza nad spółkami skarbu państwa nie była sprawowana w sposób wystarczający. Dlatego postanowiłem zdymisjonować ministra skarbu" - powiedział premier na specjalnie zwołanej konferencji.

Raport dotyczący memorandum, który przyczynił się do dymisji Budzanowskiego przygotował minister spraw wewnętrznych na zamówienie premiera. Miała znaleźć się w nim odpowiedź na pytanie dlaczego szef rządu i minister skarbu nic o nim nie wiedzieli.

Wnioski są niekorzystne dla Budzanowskiego. Okazało się bowiem, że o memorandum wiedział zarząd PGNiG, ale już organ nadzorczy, którym było ministerstwo tej wiedzy nie posiadał.

"W związku z działalnością PGNiG nie doszło do uszczerbku interesów Polski. Jednak działanie PGNiG było nadgorliwe i nie zaakceptowania, niezależnie od intencji. Brak informowania ministra o postępowaniu nie jest zgodny z intencją rządu i słusznie wzbudził niepokój opinii publicznej" - powiedział premier.

Nowym ministrem skarbu zostanie Włodzimierz Karpiński - wiceprezydent Puław w latach 1994 - 2002, poseł Platformy Obywatelskiej, a od 2011 r. wiceminister administracji i cyfryzacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Czy ja składałam deklarację ,że popieram PO ?
Alergia na jedną partię nie znaczy popieram drugą .
A tak poważnie polityka jest dla mnie doskonałym tematem do komentowania dla żartów a reakcja fanatyków mnie bawi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartłomieju, mówiąc o spóźnionym autobusie, nie trzeba równocześnie "omawiać" całej struktury komunikacji miejskiej...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Frustrujące jest jedynie to, że żadna osoba popierająca PO nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Bartłomiej Bąk
"A już poważnie, to miło gdyby wskazała pani ministrów którzy w pani opinii dobrze się sprawują, wraz z wymienieniem jakichś sukcesów."

:)
Jeszcze milej by było, gdyby wskazał pan tych ministrów, którzy pańskim zdaniem źle się sprawują zasługując na los Budzanowskiego i gdyby pan uprzejmie poparł swoje wskazania merytoryczną argumentacją... :)
Wyleje pan z siebie swoje frustracje nie angażując w tym celu pani Eli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A już poważnie, to miło gdyby wskazała pani ministrów którzy w pani opinii dobrze się sprawują, wraz z wymienieniem jakichś sukcesów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ależ bardzo proszę . Cała przyjemność po mojej stronie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za wyczerpującą wypowiedź na moje pytanie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Panie Bartłomieju , pan też ma nakaz mówić o wszystkich z PO źle i wierzyć w zamach ?
Ktoś tu pisał o Radomiu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elżbieto, a którzy to wg pani nie są hamulcowymi w tym rządzie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczekiwana zmiana . Budzanowski nie ogarniał resortu i podległych spółek skarbu państwa . W ogóle " chłopscy " ministrowie są hamulcowymi w tym rządzie .
Zawiódł mnie też Boni i Szumilas z PO .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.