Facebook Google+ Twitter

Tusk zlikwiduje ulgę na internet? "Jej znaczenie społeczne maleje"

Premier Donald Tusk w swoim expose zapowiedział, że chce zlikwidować ulgę na internet, ponieważ "jej znaczenie społeczne maleje", a "usługi internetowe relatywnie tanieją". Zobacz wideo.

Sonda

Czy zgadzasz się na likwidację ulgi na internet?

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Panie Grzegorzu, ja wcale nie mam komfortu psychicznego, że nie głosowałem na jednych, drugich czy trzecich. Nie lubię stać pod ścianą i wybierać mniejsze zło. Robię to prawie codziennie z racji wykonywanego zawodu. Uznałem za najlepszy wybór skreślenie wszystkich ofert i oddanie głosu nieważnego, co w czasie głosowania i dziś uważam za akt desperacji, bezsilności, nawet nie wybór mniejszego zła.
Głosowania demokratyczne mają nieusuwalny błąd w samym założeniu - przegłosować można największą głupotę! Mniejszość wtedy nie ma nic do gadania.
Przeżyłem już chyba wszystkie możliwe nadzieje i dziś wiem, że jednak punkt widzenia zmienia się w zależności od punktu siedzenia. Banalna prawda, ale to jest cała kwintesencja polityki.
Widzę od samego początku reformowania państwa niemoc w zreformowaniu spraw najważniejszych - zdrowie, edukacja i gospodarka. Każdy nowy rząd, bez wyjątku, jak maturzysta naładowany ideałami myślał, że zbawi świat. Działo się tak do momentu zetknięcia się z szarą codziennością. Potem z dnia na dzień werwa opadała, jak uchodzące powietrze z przedziurawionego balonu. Tak będzie i teraz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja tam mam czyste sumienie. Nie głosowałem ani na jednych, ani na drugich.:D

Natomiast co do owego pomysłu, to w czasach gdy internet jest praktycznie niezbędny by np znaleźć sobie pracę, fachowców, gazownika, hydraulika czy np dyżury szpitali/lekarzy zabieranie ludziom ulgi internetowej jak zwykle ograniczy możliwość równego startu najuboższym. Dla nich te 130 złotych rocznie to są duże pieniądze.
Niestety takie są efekty jak za rządzenie weźmie się partia z liberalnymi poglądami gospodarczymi. (Czyli tak naprawdę wierząca w prawo dżungli).

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wyborca nie PO-PSL
  • Wyborca nie PO-PSL
  • 18.11.2011 23:13

Powinno być tak napisane :Przeklęci wyborcy PO i PSL ale żeście zgotowali Polakom przyszłość !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeklęci wyborcy PO ale żeście zgotowali Polakom przyszłość !

Komentarz został ukrytyrozwiń
9572
  • 9572
  • 18.11.2011 20:43

Pani Ewo, nie tylko za energię elektryczną ale również za gaz.
Chyba 2 dni temu PR poinformowało, że gospodarstwo dotąd płacące za gaz 345 zł, w przyszłym roku będzie płaciło ok. 420 zł. I jeszcze: Polska jest jedynym krajem, który płaci Rosji najwyższą cenę za gaz.
Wielkie podziękowanie rządzącym za wielce dyplomatyczne rozmowy z Rosjanami!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku: serdeczne dzięki za to, że utwierdza mnie Pan w przekonaniu, iż cofnięcie ulgi podatkowej za korzystanie z internetu to pomysł niewydarzony i nawet szkodliwy. Od stycznia za to będziemy bulić za energię elektryczną jak za zboże i to z co najmniej dwóch powodów. Bez prądu internet raczej nie działa - mówiąc najoględniej. Ech... szkoda gadać.

Panie Przemysławie, trudno nie przyznać Panu racji. Akurat tak się składa, że w mojej rodzinie jest dwoje niesłyszących dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo, moja uwaga to miał być sarkazm. Co do wieku, to proszę mi wierzyć, że to nie jest to żaden wyznacznik stanu zdrowia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie, Pani Ewo, myli się Tusk i to nie tylko w tym aspekcie. Szerokim strumieniem złotówki uciekają fiskusowi w wielu miejscach (o czym już mówił Rosati, Kotliński i inni), a premier ugania się za groszem, który wcale nie jest wydatkiem państwa, lecz inwestycją. Inny wątek: 2 mln bezrobotnych, a premierowi rozwiążą sprawę emerytur pracujący starcy. Nie rozwijam tego, bo nie taki jest temat artykułu.

Zawsze takie złudne wyliczenia będą, gdy nie będzie całościowej oceny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Przemysławie, nie słyszał Pan bo akurat "w tym kościele nie dzwonili". Ze słuchem to raczej ja mogę mieć problemy z racji zaawansowanego wieku, ale Pan? hmmm... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale jakoś nie słyszałem, aby premier mówił coś o ograniczaniu wydatków na posłów (nie tylko diety, ale wszystkie inne koszta). Pewnie mam problemy ze słuchem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.