Facebook Google+ Twitter

Tutaj nie ma świętych elit

Jeżeli prawdziwe jest stosowane przez chrześcijan określenie człowieka, często pełniący funkcję wzorca osobowego, lub wręcz otaczany kultem mianem Święty, to w Polsce niedługo będziemy mieć nowych świętych. Będzie to nowa grupa polityków?

"Tutaj nie ma świętych"- powiedział Andrzej Rozenek, a potem bardzo szybko dodał;"chyba z wyjątkiem Twojego Ruchu, bo wszystkie partie polityczne są umazane. My mamy ten kredyt, zaufanie, wy (to znaczy wszyscy pozostali), już go nie macie". Potem jeszcze zaproponował; "Umówmy się, że każdy ma tu za uszami, z wyjątkiem Twojego Ruchu". Andrzej Rozenek prawdopodobnie chciał wmówić słuchaczom, że Ruchowi Palikota wystarczyło wymyć uszy, zmienić nazwę na Twój Ruch, i już jest się nieumazanym i z czystymi uszami ideałem.

Przewodniczący tego ruchu, który w swojej nazwie nie ma już Palikota, gdzieś się w czyśćcu ukrył i prawdopodobnie ukaże się nam w nowej, bo oczyszczonej już aureoli. Czy taki oczyszczony już Palikot, nie może pełnić funkcji wzorca osobowego? Czy nie może zostać otaczanym nowym kultem przez członków i sympatyków Nowego Bractwa w Domu Wszystkich Polska?

Rozenek na razie pieje z zachwytu nad swoim idolem, więc na pewno nikogo nie zdziwią takie jego słowa; "Janusz Palikot jest taką osobą wobec której ludzie zapominają szybko o urazach, dlatego, że to jest fantastyczny człowiek i trudno go nie lubić"? Jednocześnie, ten sam Rozenek, Hofmana nazywa wazeliniarzem. Kim natomiast jest Rozenek? Czopkiem glicerynowym?

Pojęcie "święty" odnoszone jest do żyjącej osoby, która postępuje zgodnie z przykazaniami Boga. To proste określenie, bo dla Rozenka takim bożkiem jest Palikot, dla Palikota zaś Kwaśniewski, a gdy do tej listy dodamy Siwca i Kalisza, to lista świętych tego Trójprzymierza znacznie wzrasta.

Kto chce na własne uszy usłyszeć, jak czysty i niemający nic za uszami jest Twój Ruch, powinien koniecznie posłuchać słów Andrzeja Rozenka wypowiedzianych w Faktach po Faktach dnia 31 października br. Warto usłyszeć jak Rozenek, o pośle Winklerze mówi; "Wydaje mi się, że w Polsce przyzwolenie na pijaństwo jest dosyć duże, i wydaje mi się, że nawet taka rzecz jeszcze go nie przekreśla _ mówię to z ubolewaniem", oraz "Natomiast samo picie. Znamy przykłady polityków którzy nadużywali alkoholu i jakoś im to specjalnie nie zaszkodziło".

Andrzej Rozenek dobrze zna tych polityków, ponieważ jeszcze niedawno bronił jednego z nich mówiąc; "Prezydent jest po prostu przemęczony, tak, bo on wczoraj ciężko pracował do późna w nocy", a ja widziałem z jakim ubolewaniem on to mówił. Z takim samym ubolewanie dodał swój głos również Ryszard Kalisz, który "Wczoraj w zachowaniu Aleksandra Kwaśniewskiego nie zauważyłem niczego szczególnego". Profesor Hartman przez dwie godziny przebywał w pobliżu Aleksandra Kwaśniewskiego i uroczyście przysiągł, że był on trzeźwy jak niemowlak. Takie słowa wypowiadają elity nieumaczanego jeszcze Twojego Ruchu, wtenczas gdy przeciętny telewidz lub komputerowiec, wiele kilometrów dalej wyczuwał ten charakterystyczny zapach "niemowlęcego chuchu".

Jeszcze jedne słowa Andrzeja Rozenka warto przytoczyć. "Pewnie kwestia silnego narkotyku, jakim jest alkohol zadziałała. Państwo diluje ten silny narkotyk, państwo jest współodpowiedzialne za skutki tego, że ludzie ten silny narkotyk używają, więc to jest kolejna ofiara silnych narkotyków dilowanych przez państwo w związku z czym zarabia kupę pieniędzy na akcyzie. Więc być może, gdyby pan poseł Winkler zapalił coś innego, to byłby dużo łagodniejszy i nie brałby się w awanturę".

Ileż fałszu jest w tych Rodzenkowych słowach, a wypowiada je tak jakby nie wiedział, że to przewodniczący jego nowego ruchu wytwarzał, dilował i zarabiał na produkcji tego silnego narkotyku. To między innymi stąd pochodzi fortuna Palikota. Lecz w tych słowach Rozenka jest też ukryta reklama tego co miał zapalić poseł aby stał się dużo łagodniejszy.

Czy takich ludzi, takich polityków, można nazywać elitą? Czy ludzi bezczelnie kłamiących, oszukujących, widzących słomkę u innych, a niewidzących belki we własnym oku, można traktować jako "pełniących funkcję wzorca osobowego?". Pytań tutaj wiele, lecz kto znajdzie na to odpowiedź i radę?

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jestem zwolennikiem lewicy, lecz szczerze mówiąc w tym kraju nie widzę partii na którą z czystym sumieniem można zagłosować. PO to partia zbieranych od lewa do prawa zwolenników stanowisk, partia bez programu a jedynie rozdająca stanowiska i zaszczyty, poparte takim czy innym ”nadprzeciętnym” zarobkiem. To partia karierowiczów takich jak np. Arłukowicz którzy za biureczko potrafią momentalnie zmienić poglądy.
A tym kraju jest co zmieniać ponieważ od niepasującego już do obecnej rzeczywistości prawa, po wszechobecną korupcję i przestarzały system wyborczy wszystko trzeba zmodernizować. Kto to ma zrobić? Na razie nie widzę takiego kandydata.
Co do małej poprawki to jest mi wstyd i wypada posła Winklera tylko przeprosić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytając ten materiał przypomniałam sobie jak Samoobrona krzyczała " wyście już byli "i dążyła do rządzenia .Jak się skończyła ich kariera wiadomo.
Pan Rozenek i Palikot nie mają nic do zaproponowania . Dobrze Pan wypunktował niektóre sprawy .
Mała poprawka , to poseł Wipler się napił .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.