Facebook Google+ Twitter

TV4 pokaże wiosną show made in Japan

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-01-30 09:57

"Wyginam śmiało ciało" - to hasło, które niewątpliwie będzie towarzyszyć wszystkim uczestnikom polskiej wersji teleturnieju "Hole in the wall" (czyli "Dziura w ścianie"). To japoński show, które pokazywany był już przez kilkadziesiąt stacji na świecie. Wiosną azjatycki hit będzie można oglądać na antenie TV4.

Pomysł jest prosty: każdy uczestnik stoi przed 4-metrową styropianową ścianą, w której jest wycięty otwór przypominający np. sylwetkę człowieka stojącego na głowie czy skaczącego jelenia. Gracz musi w ciągu kilku sekund ustawić się tak, aby jego ciało swobodnie przeszło przez dziurę w ścianie. Jeśli mu się to nie uda, czeka go kąpiel. Szybko zbliżająca się ruchoma ściana zepchnie go do basenu z wodą (chociaż w niektórych edycjach basen jest wypełniony plastikowymi piłkami).

W tej grze nazywanej także "ludzkim tetrisem" ciekawe są stroje zawodników. Oprócz standardowych ochraniaczy i kasków ubierają się w obcisłe srebrne lub złote kombinezony. Trochę inną koncepcję ma włoska edycja programu, w której występują modelki w strojach bikini.

Program po raz pierwszy pojawił się w 2006 r. w japońskiej telewizji Fuji TV. Od tego czasu na jego zakup zdecydowały się stacje m.in. z Australii, Niemiec, Szwecji, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W każdym programie biorą udział dwie trzyosobowe drużyny, które muszą pokonywać coraz trudniejsze etapy (np. przejść przez ścianę w figurach, które wykonują w parach). W finale jeden z uczestników musi wykonać zadanie z zawiązanymi oczami, korzystając jedynie z podpowiedzi dwóch kolegów z drużyny. W USA nagrodą jest ok. 100 tys. dol. do podziału (ponad 300 tys. zł).

Całość artykułu przeczytasz na Polskatimes.pl.

JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.