Facebook Google+ Twitter

TV Cassubia już jesienią na ekranach

Po Ślązakach swoją telewizję będą mieć też Kaszubi. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jesienią wystartuje CSB - TV Cassubia.

Fot. ilustracyjna / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Mirai_LCD_TV.JPG&filetimestamp=20090323123018Według zapowiedzi, jesienią TV Cassubia pojawi się na satelicie. Miejsce na pozycji 13E (HotBird) już jest zarezerwowane. Za telewizją stoi spółka Media Kaszëbë, która nadaje już od pięciu lat stację radiową - Radio Kaszëbë.

Co więcej, siedziba będzie przy tejże rozgłośni. Programy będą nadawane po polsku i kaszubsku. Nacisk będzie kładziony na audycje informacyjne i rozrywkowe. CSB będzie podobna do, znanego z muzyki disco-polo, Radia Kaszëbë. Jako telewizja niskobudżetowa, produkcja własna ma zająć do czterech godzin dziennego programu.

Resztę stanowić mają pozycje zakupione. W tym celu nawiązano już współpracę z TVS - TV Silesia. Nie jest też wykluczona współpraca ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim. Obecnie trwają przygotowania do uruchomienia stacji. W ciągu miesiąca stosowne dokumenty mają być złożone do KRRiT. Co ważne, przekaz ma być niekodowany.


Na podstawie: gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.