Facebook Google+ Twitter

TV i komputer? A może coś przeczytasz?

Wielkimi krokami zbliża się do nas jesień, dni stają się coraz krótsze a wieczory niesamowicie długie. Pogoda w ogóle nie zachęca nas do wychodzenia z domu dlatego większość z nas jesienne wieczory spędzi przed telewizorem lub komputem

Czytanie - jeden z ulubionych i sprawdzonych sposobów na odstresowanie. / Fot. fot. ShutterstockProgram, jaki zapewniają nam dziś telewizje kablowe czy cyfrowe, jest tak obszerny, że każdy znajdzie coś, co zainteresuje go tak, że przesiedzi cały wieczór wlepiając wzrok w szklany ekran monitora. Liderem wśród „pożeraczy czasu” są oczywiście seriale, dzięki którym widz zaplanowane ma całe popołudnie. Zaczynając od „Klanu” i „Plebani” na „M jak miłość” i „Barwach Szczęścia” kończąc. O „Modzie na Sukces” już nawet nie wspomnę.

Wielu z nas powie że telewizja to tylko relaks i że w cale nie musimy tego robić, spróbujmy jednak pozbawić się tego relaksu a przekonamy się jak bardzo jesteśmy z nim związani i jak trudno jest nam w inny sposób zorganizować swój wolny czas.

Do czasu, jaki poświęcamy na telewizję, trzeba doliczyć bezcenne minuty spędzane przed komputerem. Chociaż wszyscy narzekają na brak wolnego czasu, to jednak na odwiedzanie ulubionych stron internetowych czas znajdzie się zawsze.

Obecnie nie ma z pewnością dziedziny życia w której komputer nie znalazłby zastosowania, żyjemy w czasach kiedy jest on urządzeniem powszechnego użytku. W nauce, handlu, medycynie, komunikacji czy przemyśle bardzo ważną rolę odgrywa internet. Wiele osób oddzielonych od komputera i pozbawionych dostępu do Internetu nie potrafi normalnie funkcjonować zarówno w pracy jak i w życiu. Poczta elektroniczna, grupy dyskusyjne, czaty oraz komunikatory dla wielu osób stanową nieodłączny element życia.

Osobnym, aczkolwiek ściśle powiązanym pojęciem są gry komputerowe, które są powodem długiego spędzania czasu przed komputerem głównie dzieci i młodzieży. Wśród nich są gry edukacyjne które dają możliwość nauki poprzez zabawę, jednak w przeważającej większości główną ich tematykę stanowi przemoc. Jak wielkie zagrożenie stanowią dla młodych umysłów nie trzeba chyba tłumaczyć.

Każdy z nas ma swoje ulubione i sprawdzone sposoby na odstresowanie. Dobra książka z pewnością się do tego nadaje ale nie wszyscy są tego samego zdania. Połowa polaków w ubiegłym roku nie przeczytała żadnej książki w ramach relaksu. Czy idąc za postępem zapomnieliśmy już, jak ważne są dla nas książki? Czy po prostu jesteśmy zbyt leniwi na czytanie? A może książki zbyt drogie? Żeby przeczytać książkę nie musisz jej kupować, w końcu od czego są biblioteki i znajomi? Jeżeli nie chce Ci się czytać to jest na to także proste rozwiązanie dzięki któremu za niewielkie pieniądze i nie wkładając żadnego wysiłku możemy poznać literaturę. Audiobooki. Ostatnimi czasy stały się one bardzo popularne choć nie wszystkim jeszcze znane. W formacie mp3 możemy ściągnąć niemalże wszystkie książki – lektury, poradniki, romanse i kursy języków obcych. Co więcej cena takiego audiobooka jest o wiele niższa niż jego odpowiednika w wersji papierowej. Jeszcze innym alternatywnym rozwiązaniem są czasopisma, które mają tą przewagę nad książkami, że są o wiele tańsze a ich lektura nie wymaga aż tyle czasu. Wystarczy tylko chcieć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.