Facebook Google+ Twitter

Tv on the Radio wystąpią w Polsce

20 czerwca klub Stodoła gościć będą jeden z najciekawszych alternatywnych zespołów ostatniej dekady.

 / Fot. Tyleranowe, domena publiczna, http://en.wikipedia.org/wiki/File:TV_on_the_Radio_2008_Treasure_Island_Music_Festival_cropped.jpgIch pierwszym widocznym sukcesem była płyta "Desperate Youth, Bloodthirtsy Babes", płyta z 2004 roku, następczyni dziwnej i nagranej chałupniczo "OK Calculator". Na "Desperate..." Tv on the Radio wypracowali unikalny styl, który na różne sposoby przenosili później na kolejne krążki - czysta energia wypływająca z odważnej fuzji gatunków. Nie brak tam mocnych dęciaków, tanecznych bitów, wibrujących gitar. Tv on the Radio w swojej twórczości są eklektyczni, fascynujący, z bardzo brooklyńską wyobraźnią i lekkością dryfowania po gatunkach i stylistykach.

Do tej pory zdążyli nagrać pięć albumów - ostatni z nich, "Nine Types of Light", ujrzał światło dzienne nieco ponad tydzień temu, zdobywając znakomite recenzje. Muzycy zapowiedzieli też światową trasę, na której nareszcie znalazł się polski występ. Nie zabrakło jednak dramaturgii - 8 dni po premierze albumu, 20 kwietnia, zmarł basista zespołu, Gerard Smith. 34-latek przegrał walkę z rakiem płuc.

Mimo to zespół postanowił nie rezygnować z planów koncertowych. Dzięki temu 20 czerwca w Warszawie zobaczymy ich na scenie.

"Shout me Out" z płyty "Dear Science"


Bilety można zamawiać na stronie Stodoły.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.