Facebook Google+ Twitter

TV Trwam bez koncesji? Ziobro chce Trybunału Stanu dla szefa KRRiTV

Zbigniew Ziobro zapowiada złożenie wniosku o postawienie przed Trybunałem Stanu obecnego szefa KRRiTV Jana Dworaka. Przyczyną tej decyzji jest odmówienie przyznania koncesji TV Trwam przez KRRiTV.

 / Fot. Adam Wojnar/PolskapresseJak informuje dziennik.pl, szef Solidarnej Polski zapewnia, że nie chodzi o jego własne sympatię, ale obronę wolności oraz wartości demokratycznych (zdaniem Ziobry została złamana tutaj konstytucja). Przyznaje również, że w tej sprawie liczy na inne ugrupowania, a przede wszystkim na PiS.

W zeszłym tygodniu Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota wypowiedział się w podobnym tonie. Decyzję KRRiTV nazwał skandalem i przypomniał, że media powinny odzwierciedlać całe spectrum polityczne w Polsce. Czy zatem Ruch Palikota poprze wniosek Ziobry?

KRRiTV odrzuciła wniosek o przyznanie koncesji TV TRWAM. Jeżeli decyzja zostanie utrzymana w mocy, to od następnego roku telewizja o. Rydzyka zniknie z ekranów naszych domowych odbiorników. KRRiT nie zgodziła się na umieszczenie sygnału TV Trwam na tak zwanym multipleksie, czyli platformie cyfrowej z uwagi na słabe wyniki finansowe fundacji Lux Veritatis, która zarządza telewizją.

Szef KRRiTV Jan Dworak w latach 2001-2004 był członkiem Platformy Obywatelskiej, z której odszedł, gdy został prezesem TVP.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (57):

Sortuj komentarze:

007
  • 007
  • 17.01.2012 14:16

@Edek Zgadzam się z Panem w 100%. Dziękuję za tak ważne wypowiedzi. Kto jednak do tego dopuszcza,że osoba,która nie jest na swoim miejscu,gdyż duchowny nie powinien tak postępować i działać,jak o. Rydzyk, taka osoba znalazła sobie sposób na zaistnienie w mediach?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Edek
  • Edek
  • 17.01.2012 09:39

Doktorat Rydzyka, kpina, czy obłuda?

Jak można nadać tytuł doktora na wydziale teologii moralnej osobie, która z moralnością ma niewiele wspólnego?
Człowiek, który jest antysemitą, który naciąga bogobojne osoby, człowiek, który do dziś się nie rozliczył ze świadectw udziałowych (stoczni wszak nie uratował, nawet nie próbował), człowiek, który powinien oddać się , przynajmniej teoretycznie Bogu, oddał się biznesowi? Myślę, że promotor dał palmę i wystawił sobie kiepskie świadectwo.
Promowanie ludzi w rodzaju Rydzyka nie sprzyja rozwojowi katolicyzmu, a wprost przeciwnie, zniechęca ludzi do Kościoła, bo promuje obłudę, pazerność i lekceważenie innych. Jakoś nie widzę w działaniu Rydzyka woli bożej, działania dla chwały Bożej. O ile pamiętam z lekcji religii, to nie po to są duchowni, oni maja być pośrednikami między owieczkami a Bogiem, a gdzie tu to pośrednictwo, po przez złoża gorącej wody, poprzez rektorowanie uczelni, poprzez latanie drogimi samolotami? Czy pycha jest tym czego Bóg oczekuje od ludzi, a od swych funkcjonariuszy szczególnie?
Nie wiem, zaczynam się gubić w tym wszystkim. Czy ksiądz jest jeszcze księdzem, czy już jest biznesmenem, czy jedno wyklucza drugie, czy nie? A gdzie tu słynne ucho igielne i biblijny wielbłąd?Gdzie w końcu wartości zawarte w Dekalogu, gdzie wartości moralne, o których kościół tak duzo mówi????

Komentarz został ukrytyrozwiń
jonder
  • jonder
  • 16.01.2012 22:42

@ Koń Polski
Ale ty jesteś chuj nad chuje. Ty Edka w dupę pocałuj. On dobrze gada. To twojemu ojcu nie pękł kondon bo Myślał że to się łyka i połknął. Jak pierdział to kondon wyleciał jako balonik. Tak to kurwa ty powstałeś kutasie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mikołaj
  • Mikołaj
  • 16.01.2012 18:16

A konia polskiego,to koń  zrobił w oborze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
koń Polski
  • koń Polski
  • 16.01.2012 16:21

@ Edek ty zaś pewnie jesteś ofiarą pękniętego" KONDONA". A twoi starzy to Trolle pierwszej jakości!

Byłeś chyba zrobiony w chlewie przy oprzątaniu świń!

Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
  • gorol
  • 16.01.2012 14:27

a moze tak na piechote albo na osiolku glosic slowo boze.a moze to slowo boze zaczac glosic w takich krajach jak iran afganistan ze tam niebezpiecznie?w polsce wierzacych jest prawie 100% misja spelniona.za chwile bedzie 10 ksiezy na jednego wierzacego.ile pieniedzy kosztuje ten przepych te mercedesy .szkoda gadac

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Radiu Maryja ciągle mówią, że ponad 90% obywateli to Chrześcijanie. A ilu z nich ogląda TV Trwam? Czy ktoś ma rzetelne statystyki?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katolik
  • Katolik
  • 16.01.2012 10:35

Tajemnice ojca Rydzyka (II) -to warto przeczytać

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 16.01.2012 10:23

nie wiedziałem ze ziobro tez jest kabarecistą! a wyglądał mi na mądrzejszego! cóż omyłka rzeczą ludzką!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Edek
  • Edek
  • 16.01.2012 10:19

To na początek.
Pilnie strzeże swojej tajemnicy - kim jest Tadeusz Rydzyk?.


Ostatnio głośno o nim za sprawą wypowiedzi w Parlamencie Europejskim, gdzie nazwał Polskę krajem totalitarnym i niecywilizowanym. Uważany za jedną z najpotężniejszych i najbardziej kontrowersyjnych osób w Polsce, pilnie strzeże dostępu do tajemnicy swego sukcesu - czytamy w "Super Expressie".

Tadeusz Rydzyk urodził się w 1945 roku w Olkuszu. Jego rodzice żyli bez ślubu. W młodości myślał, by zostać lekarzem lub inżynierem. Miał jednak problemy z matematyką. Z tego powodu, że był nieślubnym dzieckiem, miał problemy w seminarium. Okazał się świetnym organizatorem.

Rydzyk w Niemczech

W 1986 roku wyjechał na pielgrzymkę do Rzymu. Nie wrócił jednak z niej do Polski, tylko pojechał do Niemiec. Jego pobyt w Niemczech to największa tajemnica Rydzyka. Przez rok nie wiadomo było, co się z nim działo. Z tego powodu zakon nawet myślał o zawieszeniu Rydzyka w czynnościach kapłańskich. Później okazało się jednak, że zaczął pracować w parafii Obestaufen.

Podobno w tamtym okresie sprowadzał do Polski niemieckie samochody zwolnione z opłat celnych i nawiązał kontakt z ksenofobiczną rozgłośnią Radio Maria International. Radio zamknął niemiecki Kościół Katolicki, a jego nazwa została zmieniona na Radio Horeb. Podobno występował na jej falach. Tam zapoznał się z funkcjonowaniem mediów mających w swoim przesłaniu działalność religijną.

Radio Maryja

To na nim wzorował o. Rydzyk organizację i sposób finansowania swojego "Radia Maryja", które założył w Toruniu po powrocie do Polski w 1991 r. Wiadomo, że pomoc zaproponował mu włoski dyplomata pracujący w Niemczech Ivano Pietrobelli i wyposażenie stacji zostało kupione z funduszy zagranicznych. O ich pochodzeniu o. Rydzyk mówi bardzo ogólnikowo. Samochód Audi 80 kupili mu podobno biedni Niemcy, bo jeździł starym rowerem.

Radio było początkiem imperium medialnego toruńskiego redemptorysty. Rydzyk został jednoosobowym organem nadzorczym, jednoosobowym organem zarządzającym i jednoosobowym organem kontrolnym swojego radia.

Kontrowersyjna akcja Rydzyka

Nie wiadomo, kto finansuje rozgłośnię, bo podobno nie prowadzi ona księgowości. Częściowo zasilana jest ze składek słuchaczy. Do dziś ogromne kontrowersje budzi akcja o. Rydzyka z 1997 roku, gdy ogłosił zbiórkę pieniędzy na ratowanie Stoczni Gdańskiej. Rydzyk zebrał w latach 1997-98, jak szacują związkowcy stoczni, prawdopodobnie kilkadziesiąt milionów złotych. Stocznia nigdy jednak nie zobaczyła z nich ani złotówki. Rydzyk też nigdy się z tego nie rozliczył.