Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

92408 miejsce

TV Trwam wchodzi na Multipleks. O. Rydzyk chce też TV Młodzieżową

Fundacja Lux Veritatis ma koncesję na nadawanie na Multipleksie 1, ale praktycznie tego miejsca TV Trwam nie ma – oświadczył "Naszemu Dziennikowi" o. Rydzyk. Teraz będzie walczył o pozwolenie na prawdziwie polską, katolicką TV Młodzieżową.

 / Fot. WikipediaWybitny biznesmen i medioznawca, redemptorysta o. Tadeusz Rydzyk, doświadczył wielokrotnie na konkretnych przykładach działania, że robienie hałasu wokół swoich dążeń inwestycyjnych jest opłacalne. Chodzenie aktywnych katolików ulicami Polski w ramach marszów o TV Trwam na Multipleksie, a u ich boku polityków, głównie z partii, której na imię Prawo i Sprawiedliwość, przyniosło żądane oczekiwania. I TV Trwam jest już na Multipleksie 1.

Zobacz zdjęcia (2) - Tadeusz Rydzyk, Telewizja o. Rydzyka dostała zgodę od KRRiT na nadawanie na Multipleksie 1 - Fakt.pl.

Oficjalnie określono to służbowo, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała miejsce na MUX-1, nie telewizji a Fundacji, ojca Tadeusza Rydzyka (lat 68). Redemptorysta toruński wkrótce po decyzji oświadczył, że dalej będzie walczył. Bo to co otrzymał, to za mało. A jak za mało – to czy można być w pełni zadowolonym? Zapowiedział kilka dni temu, że wystąpi z pytaniem do KRRiT, o możliwość uruchomienia kolejnej telewizji. Tym razem TV Młodzieżowej, o czym informuje Fakt.pl.

– Jest decyzja KRRiT o przyznaniu Fundacji Lux Veritatis koncesji na nadawanie na Multipleksie 1, ale praktycznie tego miejsca Telewizja Trwam nie ma – oświadczył w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" o. Rydzyk, dyrektor Radia Maryja.

Przyznał jednocześnie, że TV Trwam jest gotowa nawet już dziś wejść na Multipleks. Musi jednak, niestety odczekać jeszcze aż 7 miesięcy. – Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia emisji. Nie wiem, dlaczego mamy jeszcze siedem miesięcy czekać – mówi zdenerwowany redemptorysta. Według niego to z winy TVP, która nie zwalnia, choć powinna zwolnić miejsce, na MUX-1, zwłaszcza, że są już ku temu warunki.

O. Rydzyk zapowiedział, że wkrótce złoży stosowne zapytanie do KRRiT, o możliwość utworzenia nowego kanału telewizyjnego dla młodzieży. – Nie zapominajmy przy tym, że jedno miejsce na multipleksie to nic. Powinno być tyle mediów prawdziwie polskich, z polskim systemem wartości, ile jest procent Polaków w Polsce i tyle procent mediów katolickich, ile jest procent katolików – powiedział toruński duchowny.

- "Katolickie" - nie znaczy "pobożnościowe". Chodzi o system wartości, który media przekazują, o to, czy szanują Dekalog. Tu jest prawdziwy dramat. Niemal wszystkie media w Polsce nie są polskie, nie tylko pod względem struktury własności, ale i struktury wartości – przekonywał w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" założyciel, dyrektor i właściciel Radia Maryja i TV Trwam.

TV Młodzieżowa o nazwie TVM1 – jak zapowiada jej przyszły właściciel - nie będzie częścią istniejącej TV Trwam, lecz odrębnym kanałem telewizyjnym, całkowicie oddanym młodzieży. Najpierw stacja stanie się przekazem satelitarnym, a potem – zdaniem o. Rydzyka - będziemy się starać o miejsce na multipleksie.

– Oba kanały telewizyjne powinny być dostępne i nie mam wątpliwości, że takie jest oczekiwanie społeczne – mówi dyrektor Radia Maryja. – Proszę zwrócić uwagę, jak bardzo nadawcy lewicowo-liberalni opanowali rynek mediów, ile mają kanałów i jak są obecnie faworyzowani, podczas gdy dla Telewizji Trwam, która spełnia wszystkie oczekiwania i wymogi stawiane przez Krajową Radę, a nade wszystko jest popierana przez miliony Polaków, takiego miejsca odmówiono. Sądzę jednak, że to się zmieni – dodaje duchowny, o czym czytamy w serwisie przewodnik-katolicki.pl.

W lipcu o. Rydzyk ujawnił w rozmowie z tygodnikiem "Sieci": Będziemy walczyli, by na multipleksie znalazła się stacja dla młodzieży, którą powoli budujemy – podaje TOKFM.pl. Jak gdyby w odpowiedzi, serwis wirtualnemedia.pl napisał, że na razie jednak, "redemptorysta nie ma na to szans". Marzenia o stworzeniu nowej stacji TVM1, na której miałaby się znaleźć "muzyka zespołów młodzieżowych", o. Rydzyk ogłosił po raz pierwszy w 2012 roku. Kanał taki, według serwisu wirtualnemedia.pl, przygotowują głównie absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

- Trzeba iść do młodych z dobrą, mądrą ofertą. To, co teraz się jej serwuje, jest płycizną i złem. Nie jestem przeciw rozrywce, sam się lubię pośmiać, pożartować, ale to nie może człowieka degradować, poniżać - tłumaczył swoje biznesowe dążenia i posunięcia, o. Rydzyk, w rozmowie z tygodnikiem "Sieci".

Póki co, o. Rydzyk musi brodzić na "płyciźnie" i pozostać z istniejącym "złem", bo na TV Młodzieżową - marne szanse. Dlaczego? A no dlatego, że trzy działające obecnie multipleksy, będą już wkrótce ostatecznie zagospodarowane, m.in. przez toruńską Telewizję Trwam, telewizję dla dzieci TVP ABC i nową stację filmową i edukacyjno-poznawczą, którą wybierze niebawem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. W związku z tym, mimo genialnych myśli i planów, miejsca dla toruńskiej TVM1 zabraknie.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Ania Adamczak - Szanowna Pani mam wrażenie, że niedługo będziemy karani jak nie będziemy pewnych stacji oglądać i czytać określonych gazet co zwalnia z myślenia i posiadania własnego zdania......

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdzisław Nawel- ma Pan rację nikt nie każe oglądać , ale też nikt nie karze za oglądanie....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kanał historyczny dobra myśl, dla jakiejś równowagi konieczny, nie dla mnie co prawda bo ja telewizji nie oglądam a w historii siedzę już dziesięciolecia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż tak niektórych ludzi Ojciec Rydzyk wkurza? A inni rozpychający się medialnie i prasowo jakoś nie? Czyżby ludziska powtarzali medialną mantrę w tym zakresie? Przecież nikt nie karze oglądać i słuchać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba Wielki Szu :)
Zachłanność Rydzyka nie ma granic . Oglądalność Trwam to 5,5 tys widzów w godzinie . Daje to 0,08 udziału na rynku medialnym .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że Wielki Szef wszystkich szefów powinien działać z większym rozmachem.
Na sztandarach gwardii przybocznej powinno teraz zagościć hasło :
''TV Układ Słoneczny''
dla o Rydzyka !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.