Facebook Google+ Twitter

TV-Info zamiast TVP3

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-08-08 15:45

To zamach na publiczną telewizję - uważa szef Rady Programowej Telewizji Kraków. Rzecznik TVP nie chce zdradzić, kiedy Program 3 TV zostanie przekształcony w informacyjno-publicystyczny. Mówi tylko, że wiele się w nim zmieni.

Niedopowiedzenia wywołują obawy w oddziałach regionalnych telewizji. Czarno widzi losy oddziałów terenowych Jan Gűntner, szef Rady Programowej TVP Kraków. - To zamach na telewizję publiczną - mówi wprost. - Ma powstać scentralizowany twór, mający monopol na publiczne pieniądze i decyzje programowe. Ulegnie likwidacji lub ograniczeniu i tak skromna liczba programów autorskich z Krakowa. Nastąpią dalsze zwolnienia grupowe, odżyją próby wyprzedaży Krzemionek i Łęgu. Kiedy Europa zmierza ku podmiotowości regionów, w Polsce poszukuje się zakamuflowanych sposobów tworzenia nowych narzędzi propagandy politycznej. I to w przeddzień wyborów samorządowych - oburza się Gűntner.

- Nie tworzymy nowego kanału tylko pracujemy nad tym, żeby było więcej informacji ogólnopolskich. Pasma regionalne zostaną - uspokaja rzecznik TVP Jarosław Szczepański.

Jan Rojek, szef redakcji programu regionalnego, kilka dni temu był w Warszawie na spotkaniu z Mariuszem Pilisem, dotychczasowym szefem trójki, a teraz - powstającej TV-Info. - Program ma być prawdopodobnie całodobowy z informacjami co 15 minut, a nie jak dotąd - co godzinę. Z tego, co wiem, jego twórcy chcą z ośrodków regionalnych uczynić atut. Zapewniono nas, że w dalszym ciągu będziemy mieć tyle samo czasu antenowego i w tych samych porach, ale będziemy ściślej współpracować z Warszawą - zdradza Rojek i przypomina, że "trójka" powstała jako informacyjna, tylko profil się rozmył. Przypuszcza, że nowy program ruszy w styczniu.

Zmiany nie podobają się medioznawcy prof. Wiesławowi Godzicowi. - Telewizja publiczna nie jest od tego, by ścigać się zkomercyjną. Efektem będzie likwidacja programów regionalnych, na które po prostu zabraknie pieniędzy. Stracimy lokalną telewizję, bo żadna komercyjna stacja się za nią nie weźmie. Po drugie, robi się to bez konsultacji z lokalnymi samorządami ioddziałami TVP, ito wmomencie kiedy nie wiadomo nawet, jaka ma być telewizja publiczna i skąd ma być finansowana - uważa prof. Godzic.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

wiesław sosnowski
  • wiesław sosnowski
  • 16.03.2011 15:15

ten debil z polskiej agencji atomostyki gada głupstwa mam całkowicie odmienne dane z szwecji , jak ten niedouczony debil może występować nawaszej antenie on nawet nie potrafi przekonać o tym co kłamie

Komentarz został ukrytyrozwiń
L.Kar.
  • L.Kar.
  • 19.10.2010 14:20

Stała się straszna tragedia, wyrazy współczucia dla rodzin. Niestety pan redaktor z waszej telewizji
w informacjach zaczyna manipulować i zadaje pytanie czy pod biurem PiS w Łodzi będą modlitwy, to moim zdaniem niedopuszczalne i prowokujące do kolejnych wieców. Chcemy spokoju w naszym państwie,
a redaktorzy powinni o tym pamiętać, a nie prowokować. Proszę o uwzględnienie głosu telewidza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.