Facebook Google+ Twitter

TVN24 był aż za szybki

Nie da się ukryć, że nie wszyscy z wypiekami na twarzy oczekiwali do 22:55 na pierwsze, sondażowe wyniki. Część internautów wiedziała znacznie wcześniej.

Wyniki wyborów / Fot. screen/tvn24.plZa przeciek odpowiedzialny jest portal tvn24.pl, który to nieco pospieszył się z podaniem wyników. Tuż przed przedłużeniem ciszy wyborczej do godz. 21, na stronach tvn można było zobaczyć, jaka partia wygrała wybory. Po kolejnej konferencji sędziego z Państwowej Komisji Wyborczej informacje o wygranej Platformy Obywatelskiej pospiesznie usunięto.

Jednak te kilka minut wystarczyło, aby szczegółowo zapoznać się z poszczególnymi zestawieniami procentowymi. I tak już o godzinie 20:30 mogliśmy się dowiedzieć, że cała "ściana wschodnia" głosowała na PiS. Na dołączonych screenach widać dokładnie na czerwonym pasku, że ciszę wyborczą przedłużono do godz. 21, co świadczy o tym, że informacje pojawiły się wcześniej.

Wyniki wyborów / Fot. screen/tvn24.pl Co na to tvn24.pl? O godzinie 22:05 pojawiła się wiadomość, że wszystkiemu winni są hakerzy, którzy to włamali się na serwer i upublicznili informacje z bazy danych. Jeśli to był atak, sprawę należy niezwłocznie zgłosić odpowiednim służbom, jednakże jeśli redaktorzy pospieszyli się z sondażami, to zostało złamane prawo

Jakie i czy w ogóle będą konsekwencje wobec portalu tvn24.pl, dowiemy się, jak już emocje opadną. Za publikację sondaży przedwyborczych w okresie ciszy grozi grzywna od 500 tys. do 1 mln zł.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak dostaną grzywnę i zorganizują zrzutkę:-))) to chętnie się do niej przyłącze... Należy się im za taką dobrą wiadomość...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.