Facebook Google+ Twitter

TVN24: Polacy spędzili miesiąc w szwajcarskim areszcie... przez pomyłkę

"Dwaj Polacy spędzili miesiąc w szwajcarskim więzieniu, bezpodstawnie obwinieni o napad na jubilera w Genewie" - donosi portal tvn24.pl

- Zostałem oskarżony o to, że sprzedawcę sklepu jubilerskiego obwiązałem taśmą, pobiłem i ukradłem towar warty 800 tys. franków. Ja nawet nie używam przemocy! - mówi Tomasz Sylwester, jeden z podejrzanych.

 / Fot. http://www.tvn24.pl/0,1665034,0,1,miesiac-w-szwajcarskim-areszcie-o-nich-swiat-nie-wiedzial,wiadomosc.html Oskarżonych Polaków podczas napadu nie było w Szwajcarii, na co mają dowody. Mimo to, 4 czerwca 2010 roku zostali aresztowani, a funkcjonariusze uniemożlili im kontakt z konsulem lub ambasadą. - Wystąpimy do władz szwajcarskich z prośbą o informację, jak doszło do zatrzymania, dlaczego nie powiadomiono naszego konsula i czemu doszło do wzięcia w zastaw ich dokumentów tożsamości - zapowiada Grzegorz Jopkiewicz z Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Bezpodstawne aresztowanie

Oskarżeni nie dawali znaku życia. Zaniepokojone rodziny nie wiedziały co się z nimi stało. Polacy zostali jednak wypuszczeni dopiero po miesiącu, po przeprowadzeniu badań genetycznych, które nie wskazywały na ich winę. Zwrócono im samochód, jednak niezdolny do jazdy. - Po stu metrach jazdy buchnął czarny dym i ogień spod maski. Na miejscu pojawiła się straż pożarna i policja - opowiadają. Podejrzanym ponownie zabrano dokumenty i przesłuchano.

To jeszcze nie koniec

Długa nieobecność pana Tomasza w kraju spowodowała upadek prowadzonej przez niego firmy, która zaopatrywała przemysł spożywczy w środki do dezynfekcji. Problemem było to, że tylko osobiście mógł przeprowadzać przelewy i robić zamówienia. Poprzez długą nieobecność pana Tomasza, klienci dostali wysokie kary finansowe poprzez niedostarczenie towaru. Niesłusznie oskarżeni będą domagać się odszkodowania, mają im w tym pomóc szwajcarskie kancelarie adwokackie. Ma ono wynieść nawet kilkaset tysięcy euro.

Więcej informacji na portalu tvn24.pl:

Miesiąc w szwajcarskim areszcie. O nich świat nie wiedział

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.