Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29843 miejsce

"TVN24": śledztwo wznowione, Zientarski będzie zeznawał

"Po ponad dwóch latach od wypadku, Maciej Zientarski będzie mógł zeznawać przed prokuratorami" - donosi portal tvn24.pl.

 / Fot. http://www.tvn24.pl/-1,1664970,0,1,zientarski-moze-zeznawac-sledztwo-bedzie-wznowione,wiadomosc.htmlW lutym 2008 roku na warszawskim Mokotowie miał miejsce wypadek, w którym zginął Jarosław Zabiega - dziennikarz "Super Exspress". W rozpędzonym do 200 km/h ferrari, które uderzyło w filar pobliskiego wiaduktu, jechał również dziennikarz Maciej Zientarski.

Niejasności dotyczące udziału Zientarskiego

Nadal nie wiadomo, kto prowadził samochód w chwili wypadku. Na wskutek zbyt dużych zniszczeń pojadu, policji nadal nie udało się tego ustalić.

Z powodu ciężkiego stanu zdrowia poszkodowanego, nie można było go przesłuchać w pierwszych miesiącach po wypadku. Biegli uznali wówczas, że Zientarski nie może brać udziału w postępowaniu. W 2009 roku lekarze ustalili, że cierpi on na "zespół organiczny pourazowy", przez który nie pamięta wypadku, ale również wydarzeń sprzed i po wypadku.

Wznowienie zawieszonego śledztwa

Jak mówi Monika Lewandowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie dla portalu tvn24.pl: "Ustały przesłanki, które powodowały, że Maciej Z. nie mógł stanąć przed prokuratorami. Dlatego śledczy tuż po otrzymaniu opinii biegłych zdecydowali o podjęciu zawieszonego śledztwa." Śledztwo rozpocznie się po uprawomocnieniu postanowienia, o ile nie wpłynie zarażalenie ze strony Zientarskiego, któremu grozi od sześciu miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Więcej informacji na portalu tvn24.pl:

Zientarski może zeznawać. Śledztwo będzie wznowione

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wojciech Tyczyński
  • Wojciech Tyczyński
  • 06.09.2010 21:10

Za takie spowodowanie wypadku Zientarski na pewno pójdzie siedzieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.