Facebook Google+ Twitter

TVN. Bielan i Palikot - podobieństwa z wyborów

Adam Bielan (Polska Razem) i Janusz Palikot (Twój Ruch - Europa Plus) w "Faktach po faktach" o swoich szansach. Przedstawiono analizy sondażów, zwyczajowo znęcano się nad Korwinem-Mikke i wskazano największy obciach wyborów.

Janusz Palikot, przewodniczący klubu parlamentarnego, poseł Twojego Ruchu. By Zboralski (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons / Fot. ZboralskiŻałuję, że kandyduję

Przytoczono słowa "jedynki" TR-EP Kazimierza Kutza, który oświadczył: "To najgorsza kampania jaką widziałem. Żałuję, że kandyduję." Janusz Palikot zgadza się z tym i dodaje: "Ta kampania jest pewnego rodzaju nawet oszustwem, dlatego że nie odbyła się żadna debata." Czas przeznaczony na promowanie swoich zalet i planów został w ten sposób naznaczony poważnym brakiem. Ludzie zostali wyzbyci możliwości wyrażenia tych emocji jakich należy oczekiwać od potencjalnego wyborcy. Brak debat z najpoważniejszymi ludźmi w kraju jest czymś niesłychanym. Koronnym przykładem jest niespełnienie oczekiwań na spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Donaldem Tuskiem.

30 procent głosujących podejmuje decyzję w ciszy wyborczej

Justyna Pochanke zwraca się do Janusza Palikota: "Ma pan wokół siebie w tej kampanii mocne nazwiska: Kwaśniewski, Kalisz, Kutz. I bardzo słabe przewidywania." Najjaśniejszy punkt TR-EP odnosi się rzeczowo: Sondaże, które dają nam 4, 5, 6 procent oznaczają, że de facto poparcie jest w granicach właśnie 9, 10, 11 procent."

Nie gorzej przygotowany Adam Bielan poczynił interesującą uwagę: "Z badań, które były robione 10 lat temu po pierwszych polskich wyborach do Parlamentu Europejskiego wiemy, że 30 procent głosujących podejmuje decyzję w ciszy wyborczej, w sobotę i w niedzielę. To jest gigantyczny odsetek. Nie ma chyba drugiej tak dużej demokracji jak polska, w której tylu ludzi podejmuje decyzje w ostatniej chwili." Jest spokojny o wynik swojej partii. Jego zdaniem Polska Razem bez trudu przekroczy próg 5 procent.

Poseł PR pokrótce omawia przyczyny gorszych notowań swojego rozmówcy: "Janusz Palikot ma ewidentnie w tej kampanii pecha, bo najpierw cios ze strony Andrzeja Celińskiego w ostatnim tygodniu, teraz ze strony Kazimierza Kutza. Tego rodzaju wypowiedzi, wcześniej Aleksandra Kwaśniewskiego, te wypowiedzi w ostatnich godzinach kampanii z całą pewnością nie pomagają, mogą demobilizować elektorat." Co prawda, nie można mówić o katastrofie Janusza Palikota, ale jego sytuacja nie jest stabilna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.