Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29810 miejsce

TVN na bakier z ortografią?

Błąd ortograficzny na trzech planszach mogli zobaczyć widzowie wtorkowego głównego wydania Faktów TVN.

Screen strony Faktów z jedną z plansz, na której był błąd. / Fot. ScreenDuża stacja, jednak przygotowanie merytoryczne kiepskie. TVN na koniec Faktów pokazał nostalgiczny materiał zatytułowany "polska szkoła handlowa" (pisownia oryginalna - przyp. autora).

W trakcie trwania tego materiału pokazano 3 plansze, na których widniał błąd ortograficzny. Błąd był w słowie 'najbogatszych', który dziennikarze TVN-u zmienili na 'najbogatrzych'.Przybliżenie planszy z błędem ort. / Fot. Screen

Wszystkich, którzy chcą zobaczyć ów błąd, zapraszam na stronę Faktów. Materiał ten zaczyna się w połowie 23 minuty, a pierwsza plansza pojawia się 2 minuty później.

Drodzy koledzy dziennikarze z TVN-u, polecam słownik ortograficzny przed wyemitowaniem czegokolwiek na antenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Zbigniew Łazarewicz
  • Zbigniew Łazarewicz
  • 21.01.2011 03:15

Ostatnio,z uporem maniaka,na stopce informacyjnej TVP Info,kilkakrotnie pokazywały się błędy ortograficzne przeznaczone dla studiujących obcokrajowców: uniemorzliwiają, pszybyły, i kilka innych z typu przenica itp.
O tempora, o mores!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowna Izabelo,aby zajrzeć do słownika, trzeba mieć wątpliwość,że coś jest nie w porządku.Mógłbym podpowiedzieć fanom TVN24,iż program ten jest dosyć prymitywny w soim nastawieniu krytycznym wobec nielubianych osób czy idei.Zalecałbym oglądanie wiele innych programów i kanałów,aby szerzej widzieć świat,ale to jest osobisty wybór i można pozostać kształtowany przez jedynie słuszną inteligencję(z błędami ortograficznymi).Nigdy nie miałem w szkołach dobrych ocen z języka polskiego,ale stając w szranki z prymusami "szczegulnie" uzdolnionymi, widzę iż z tą sprawiedliwością ocen jest śmiesznie.
Jako taki sobie polonista,jestem przeciwny przeciwko modernizacji gramatyki,ortografii i innym zmianom proponowanych przez leni.
Co do wpadek ortograficznych i gramatycznych,bywają takie wpadki nie tylko w TVN.Pomimo iż nie jestem fanem TVN-u,ale przypisywanie tylko tej stacji posiadanie ludzi błędzącymi,byłoby błędem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, to była literówka, zresztą już poprawiona. ;)
Izo, zgadzam się z Tobą w 100%.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niesamowite - jestem w szoku! Chyba zacznę bojkotować tę stację ;-)

PS. Czy tag "błąd orotgraficzny" to zabieg celowy, drwinno-szyderski, czy przypadkowa literówka na podobieństwo TVN-owskich?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam screena z onetu....zdjęcie przedstawia Annę Jesień przeskakującą płotek (400 m przez płotki - Golden League - Stade dee France) a podpisane jest "Anna Jesień mija linię mety"... xD

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że pamiętamy:) A przynajmniej ja pamiętam:) Cóż, różne kiksy i wpadki to naturalna rzecz wpisana w ten zawód, taka prawda...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A pamiętacie jak Pałasiński, oglądając urywki "Lost", komentował je jako realną katastrofę? I był nieźle przerażony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Człowiek całe życie się uczy:D Niezła wpadka:) Brawa za spostrzegawczość:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie pierwszy raz widzę błędy ortograficzne tvn'u ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś robiłam nawet zdjęcia różnych błędów, które pojawiały się w telewizji (nie tylko w TVN-ie), ale mi się znudziło. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.