Facebook Google+ Twitter

TVN przygotowuje dokument o Wałęsie

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-11-26 10:06

Telewizja TVN przygotowuje filmową sensację. Wszystko wskazuje na to, że taki charakter będzie miał fabularyzowany dokument "Gra o Nobla". Prace nad filmem są już w stadium końcowym.

Mural powstał na ścianie bloku przy ul. Pilotów na Zaspie, gdzie mieszkał Lech Wałęsa / Fot. G. Mehring/POLSKAAutorzy postanowili w nim odsłonić mało publicznie znane polskie kulisy poprzedzające w stanie wojennym przyznanie Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla.

Gdy Lech Wałęsa w roku 1983 dowiedział się, że został uhonorowany przez Norweski Komitet Noblowski tym zaszczytnym laurem, a zaraz potem - że otrzyma zaproszenie na uroczyste wręczenie Nobla do Oslo, doszedł do wniosku, że jego wyjazd z kraju może okazać się ryzykowny.

Wprawdzie stan wojenny został w lipcu zniesiony, to jednak bilety ważne wyłącznie na podróż w jedną stronę ciągle jeszcze nie należały do rzadkości. Laureat Nobla uzgodnił więc ze swoją żoną Danutą, że to ona w jego imieniu uda się do Oslo po odbiór nagrody.

Teraz oboje państwo Wałęsowie, a także ich syn Bogdan, który matce towarzyszył w podróży, będą tamte wydarzenia wspominać przed kamerą. W "Grze o Nobla" wątki dokumentalne przeplatać się będą z partiami fabularyzowanymi i na przykład moment wręczania Nobla filmowcy pokażą od strony kulis.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.