Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2843 miejsce

TVP1 wznowiła dziś emisję serialu Wspaniałe Stulecie od początku

W okres zbliżających się wakacji TVP wchodzi licznymi wznowieniami, takimi jak anglosaski "Ptaki Ciernistych Krzewów", ale najbardziej oczekiwane było wznowienie superserialu tureckiego "Wspaniale Stulecie" po dwa odcinki o 15.50 i 17.30

w roli Ibrahima aktor Okar Yalabik / Fot. Kadr z serialuW pierwszym odcinku następca tronu młody książe Sulejman dowiaduje się o śmierci w koszarach w roku 1520 swojego ojca sułtana Selima Groźnego zwanego przez swoich wrogów Lwem. Z Manisy, gdzie był namiestnikiem prowincji Sulejman wraz ze swym przyjacielem sokolnikiem Ibrahimem (aktor Okan Yalabik) udaje się do stolicy Imperium Osmańskiego Istambułu, aby objąć rządy. Tempo jego decyzji admnistracyjnych i prawnych zaskakuje członków rady zwanej divanem odziedziczonej po ojcu.Halit Ergenc jako Sulejman / Fot. Kadr z serialuHalit Ergenc jako Sultan / Fot. Kadr z serialu. Pozostawia Wielkiego Wezyra na stanowisku, ale mianuje szambelanem Ibrahima, co nie wszystkim się podoba, bo jest on konwertytą czyli naturalizowanym na wiarę muzułmańską nieturkiem (jego matka była Wenecjanką, zna więc język włoski).

Historia jak z krainy baśni "Tysiąca i jednej nocy"

Meryem Uzerli w roli HUrrem / Fot. Kadr z serialuW seraju czyli pałacu sułtańskim rządy nad Haremem sprawuje matka Sulejmana Valide Sultan (aktorka Nebahat Cehre) i to ona postanawia synowi dostarczyć nową nałożnicę. z lewej jako matka sułtana aktorka Nebahat Cehre / Fot. Kadr z serialuPoznajemy losy dziewczyny, która właśnie trafiła do Haremu jako branka tatarska, którą Ibrahim podaruje władcy. Ma na imię Roksolana czyli Aleksandra Lisowska i pochodzi z Podola. Dopiero uczy się dobrych manier i języka, ale robi błyskawiczne postępy. Pragnie zdobyć serce sułtana i szybko jej się to udaje. Mdleje publicznie przy pierwszym spotkaniu z nim i pilnie przygotowuje do wieczoru, na którym w gronie innych kandydatek będzie zabiegała o jego względy Twarz branki rozjaśnia radośny śmiech, gdy to się udaje i na jej rękach ląduje fioletowa chusta rzucona przez sułtana.


Oczy chrześcijanki która urzekła samego sułtana Sulejmana:

Drugi odcinek serialu emitowany dzisiaj został zrealizowany brawurowo, widać doskonale stworzony scenariusz i psychologiczne sylwetki przez aktorów.Meryem Uzerli w roli Hurrem: te oczy urzekły sułtana Sulejmana na więcej niż 1001 nocy .. / Fot. Kadr z serialu Najwięcej atutów ma 29 letnia wtedy aktorka Meryem Meryem Uzerli na co dzień mieszkająca w Niemczech wśród 2 milionowej populacji emigrantów tureckich w tym kraju. Jej atuty to rude wlosy, niebieskie oczy i olśniewający perlisty uśmiech oraz talent aktorski. Jej partner ceniony turecki serialowy aktor (wtedy 41 letni - te sceny zrealizowano w 2011 roku) Halit Ergenc, który na koniu siedzi jak zawodowy jeździec i włada szablą jak nasz aktor Tadeusz Łomnicki.
Łatwo zauważyć, że mamy do czynienia z wysmakowaną filmową kostiumową galanterią opartą na wydarzeniach autentycznych, pełną na każdym kroku bliskiej realiom scenografii, strojów, biżuterii i zwyczajów.
Halit Ergenc w roli sułtana Sulejmana / Fot. Kadr z serialuTo jednak film wychwalający wojenne i państwowotwórcze talenty nawybitniejszego tureckiego władcy a zarazem ukazujący go w życiu prywatnym jako mężczyznę pod pantoflem kolejnych kobiet swojego życia. Okaże się niebawem, że tą najważniejszą stanie się ta którą nazwał "Radosna" (Hurrem) nałożnica z Podola. Oczywiście te ostatnie fakty nie w smak były niektórym politykom tureckim, ale widzowie zaakceptowali w aż 55 krajach świata taki wizerunek tego władcy, a wszystkie postacie polubili. Ten wysmakowany drugi odcinek pokazał radość Sulejmana, jego przygotowania do nocy z rudowłosą pięknością i gwałtowny sprzeciw, gdy zamiast niej do jego komnaty wchodzi ...żona Mahidewran (aktorka Nur Aysan). Aktorak Nur Aysan jako żona sułtana Mahidevran / Fot. Kadr z serialu
Czeka nas przez 90 dni wakacji od poniedziałku do piątku prawdziwa uczta filmowa i emocje na kanwie egzotycznej historii z XVI wieku. Serial oglądany przeze mnie już po raz drugi potwierdza swoje walory. Wprawdzie telewizja obiecywała emisję serialu o 20.20 ale i 15.50 i 17.30 zadowoli wielu telewidzów. I tylko wielbicielom polskich seriali historycznych kręci się łza w oku, bo ostatnie takie historyczne polskie seriale kręcono dawno temu. Na pocieszenie w kanale TVP Historia wznowiono sienkiewiczowskie "Przygody Pana Michała", które a jakże toczą się na pograniczu tatarsko - tureckim o niespełna dwa wieki później.

Obsada serialu na następnej stronie


A to zdjęcie jest zapowiedzią 5 mojego artykułu na temat tego serialu w naszym portalu Wspaniałe Stulecie Mulhezem Yuizuil / Fot. Kadr z serialu

na zdj. Sulejman i Ibrahim w scenie zdobywania węgierskiej twierdzy odc. 10


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (50):

Sortuj komentarze:

46 tysiecy odslon ma ta zapowiedz wznowienia 1 sezonu serialu WS latem 2015 a jak wiemy i tego lata tj 2017 serial zostal wznowiony od 3 sezonu.
Aktualnie turecki serial Elif w TVP 2 ma wiecej widzow niz polski serial M jak milosc
A jesli chodzi o uwage cytuje ' Katarzyna Bartkowska 03.08.2015 23:34 +9 / -14 Panie W.A. ja się natomiast o pana sławę nie boję. Wspaniale stulecie ją panu zapewniło. Pewnie nie na długo. Potem jednak znajdzie pan inny chodliwy temat."
to znalazlem temat pt. Korona krolow zobacz na razie odslony 7143 link
A jesli chodzi o jak pisze komentatorka "Dziwię się, że nie udało się panu jednak wypromować Man Li na fali Wspaniałego stulecia. Tamten materiał zdecydowanie nie wzbudził popularności. Czyżby mieszanka zaszkodziła? Przesyt? Man Li w końcu nie wystąpiła we Wspaniałym stuleciu." to material o Man Li ma dokladnie 10.087 odslon link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniale stulecie serial o pięknie milości i brzydocie nienawiści

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co tydzień średnio 1500 osób na całym świecie odslania ten artykuł bo na całym swiecie telewidzowie kochają wzruszać się na takich jak w tym wideoclipie scenach; https://www.youtube.com/watch?t=119&v=_BNR8txEsHE
Jutro 161 odcinek Wspanialego Stulecia w TVP 1 c.d kontynuacja serialu sprzed wakacji. Czy znów fani będaa się urywać qczęsniejz pracy szkoły czy spaceru by oglądać światowy hit?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niebawem znów nie bede zwracał uwagi na badziewate przytyki i jakoś usystematyzuję naplyw tureckich seriali do polskej telewizji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekam, panie Adamik, czekam niecierpliwie na pana nowe fascynacje tureckimi serialami. Jestem pewna, że ich pan nie poskąpi, ale z pełnym zaangażowaniem nasyci sieć kalekimi stylistycznie i gramatycznie promocjami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jęsli ktoś ma nadzieję że to już koniec tureckich supergigantów historycznych to niech zobaczy trailer "MUkthezem Yuizil KOsem" https://vimeo.com/67792543 Niebawem wiekszy artykuł o wszystkich tureckich serialach jakie dotra na polskie ekrany i to już jesienią

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ależ ludzie klną w facebooku za zawieszenie ich serialu dzisiaj w TVP i puszczenie programu z udzialem obcenej władzy prężącej swoją siłę. Pan Andrzej Wajda siedzi sobie jakiś taki smutny, Piotr Krasko jakiś takich też poważny. Nagradzają kolejnego przedstwiciela opozycji rosyjskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do TVP 1 zapytanie: dlaczego w niedzielny wieczór muszę oglądać po raz nie wiem który powtórkę serialu "Ptaki ciernistych krzewów" zamiast obejrzeć premierowy dla mnie odcinek serialu "Wspaniałe Stulecie"? Niezbadane są ścieżki programistów naszej telewizji. Niestety pomysł aby wyścig kolarski zrobić zamiast w maju gdy są znośne temperatury robić w upały "tureckie" jakie zapanowały nie od dzisiaj nad Polską jest niepoważny.Ale tal już jest: himalaiści na nartach zjeżdżają z górek, skoczkowie narciarscy walczą ze sobą o kule w środku lata ( a zresztą w emiratach już budują klimatyzowaną halę skocznię). No cóż zmienia się nam klimat, zimy bywaja coraz częściej wietrzne i deszczowe... A i życie polityczne przeniosło się do portali społeczościowych, artystyczne na youtube. Myślę że gdyby była telewizja bardziej interaktywna to WS leciałoby w niej od rana do wieczora.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki Pani Grażyno za jakże potrzebne uwagi pod aresem twórców serialu WS! Mój apel o pisanie także krytycznych uwag o jakości serialu w dwóch grupach fanów na FB przeszedł bez echa tam niemal wszyscy są tak zauroczeni serialem że nie ma o tym mowy! W 2 sezonach pierwszych rolę takiej zołzy pełni służąca Gushah, morderczyni. Fani nie cierpią tej postaci a nawet ... aktorki która ją gra! Z "zemsty" nie załozyli jej nawet ani jednej stronki fanclubowej w każdym razie ja takowej mimo poszukiwań nie mogę znaleźć. Dla wszystkich aktorów serial był punktem zwrotnym w karierze i otworzył szerzej dka innych seriali tureckich anteny tekewizyjne świata. Proszę bardzo od 1 czerwca br TV Puls emituje serial turecki komediowy "Sezon na miłość". A jaki wniosek tego wszystkiego dla socjologii kultury w Polsce i na świecie? Otóż owe tysiące grup fanów w FB na ASK i blogi serialu pozakladali najczęściej ludzie bardzo młodzi, nawet dzieci i redagując je przeżyli pierwszą swoją przygodę intelektualną. Przypomina to też jako żywo przygodę jaką ma pewna komentatorka tego portalu z moją osobą. Takie to dziecinne jak owa radość fanów - wreszcie niedobra Gulsah padła. A nie wiedzą że w miejsce jednej zołzy przyjdzie jeszcze większa, po której naprawdę już nie będzie wiadomo co można się spodziewać. A jesli chodzi o puentę dyskusji o najwiekszym sułtanie świata: Czy "rozgryzłem" tajemnicę sultana Sulejmana, jego życia i milości? Idąc tropem jego wierszy znalazłem zdanie: Jam sułtan miłości! Wino pozwoli mi władać światem! Smok ogniem pocałunków niszczy!".
On oczywiście najbardziej kochał swoja Radosną ale dzielil się miłością z innymi kobietami co w jego tradycji było łatwe. Znajdował natchnienie i tworzył miłosną biżuterię. To czywiście uproszczony osąd ale może coś w tym jest...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie W.A.
ja się natomiast o pana sławę nie boję. Wspaniale stulecie ją panu zapewniło. Pewnie nie na długo. Potem jednak znajdzie pan inny chodliwy temat.
Dziwię się, że nie udało się panu jednak wypromować Man Li na fali Wspaniałego stulecia. Tamten materiał zdecydowanie nie wzbudził popularności. Czyżby mieszanka zaszkodziła? Przesyt?
Man Li w końcu nie wystąpiła we Wspaniałym stuleciu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.