Facebook Google+ Twitter

TVP będzie mieć w tym roku rekordową stratę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-09 18:39

Telewizja Polska apeluje o pomoc finansową państwa. Jeżeli będzie to niemożliwe, ratunkiem dla telewizji publicznej będzie zgoda na emitowanie reklam bez ograniczeń. Pełniący obowiązki prezesa spółki Tomasz Szatkowski przewiduje w tym roku rekordową stratę w wysokości 200 milionów złotych.

Małgorzata Wiśnicka - Hińcza z Zarządu Telewizji Polskiej podkreśla, że emisja kanałów tematycznych poświęconych historii, kulturze, skierowanych do widzów na Białorusi i do Polonii, to w tym roku koszt 86 milionów złotych. Kampania informacyjna towarzysząca spisowi rolnemu ma kosztować 70 milionów. - Oczekujemy, że minister Skarbu Państwa włączy się w kampanię nawołującą do płacenia abonamentu. Abonament służy całemu społeczeństwu, także celom wpisanym w politykę rządu, nie tylko obecnego, ale i następnych, w realizację celów ponadpolitycznych - powiedziała Małgorzata Wiśnicka-Hińcza.

Analitycy Telewizji Polskiej szacują, że przyszłoroczne wpływy z abonamentu pokryją prawdopodobnie jedynie 10 procent kosztów funkcjonowania spółki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.