Facebook Google+ Twitter

TVP: Koniec przeglądów prasy

Skandal, jaki wywołał swą wypowiedzią Grzegorz Chlasta z TOK FM przynosi skutki. Autorskie przeglądy prasy znikają z TVP.

W środowym "Pytaniu na śniadanie" Chlasta nazwał prezesa TVP "byłym neofaszystą". Po całej sprawie stacja zdecydowała się na likwidację przeglądów prasy. Jak mówi kierująca programem Alicja Resich-Modlińska, nie zdały one egzaminu. Były wprowadzone na próbę.

- W gazetach wojna - zaczął swój przegląd Chlasta. - 70 lat od wybuchu II wojny światowej Westerplatte broni się nadal, a my opowiadamy światu o naszej heroicznej i tragicznej historii. Szkopuł w tym, że na co dzień o tej historii opowiada telewizja publiczna, w której za sprawą PiS-u prezesem jest były neofaszysta. Pytanie jest takie, czy tak być powinno? Co w takiej chwili czuje Marek Edelman? - dodał dziennikarz.

Swą wypowiedzią Chlasta wywołał konsternację u prowadzącego program, Włodzimierza Szaranowicza, który próbował załagodzić ton wypowiedzi.

Przegląd prasy w "Pytaniu na śniadanie" poprowadzi Paulina Drapała z Panoramy, nie goście zapraszani do studia. Resich-Modlińska w rozmowie dla serwisu Presserwis.pl, podkreśliła, że decyzja zapadła w oderwaniu od wystąpienia dziennikarza radia TOK FM. Uważa jednocześnie, że Chlasta powinien poinformować prowadzących o tym, co zamierza powiedzieć. - Choć nie ukrywam, że jego wystąpienie było bardzo nie fair, szczególnie w stosunku do dziennikarzy, którzy prowadzili ten program. Gdy ma się tak poważne zamiary, to powinno się o nich przynajmniej uprzedzić kolegów prowadzących, by nie byli zaskakiwani - tłumaczy.

Chlasta nie ukrywa, że swoją wypowiedź zaplanował z góry. - To nie było spontaniczne, już wcześniej zaplanowałem sobie, że zacznę przegląd od przypomnienia przeszłości prezesa Farfała - mówi "Gazecie".

źródło: gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tekst jest prawie kopią tego: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7008439,Autocenzura_TVP__koniec_autorskich_przegladow_prasy.html zwróciłem na to uwagę, bo dokładnie minutę przed tobą wysłałem do M3G tekst o tym samym

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.