Facebook Google+ Twitter

TVP Kultura w każdym domu?

Pojawienie się programu tematycznego TVP "Kultura" było niewątpliwie sukcesem ludzi kochających sztukę. Ale po latach mamy problem bezczelnie komercjalizującej sie TVP i odpływ kultury z ogólnodostępnych programów, pierwszego i drugiego.

Na wsi większość odbiorników telewizyjnych wyświetla obraz odbierany przez zwykłą, tzw. siatkową antenę naziemną. Oznacza to, że poza Polsatem, TVN i TVP regionalną można liczyć jeszcze na misyjne kanały TVP. Niestety misja ma niewiele wspólnego, według zarządu tv publicznej, z zarabianiem, za to komercja postępuje szybciej niż spadek wpływu z abonamentu. O, przepraszam, tak być nie może.

Trzeba przyznać, że można trafić w TVP na coś dobrego, ale tak, jak i u konkurencji, głównie późno w nocy. Nieprzerywanie programów blokami reklamowymi to niewątpliwa zaleta "publicznej", ale jeden niedługi blok, np. 5-minutowy byłby mało drażniący a dałby dużo pieniędzy, np. na kulturę...

Dziś TVP "Kultura" zabiera co lepsze ludziom z prowincji, a sama ginie w natłoku kanałów dostępnych z kabla bądź talerza. A na wsi nie zginie! Będzie wspaniałą alternatywą dla ludzi zmęczonych hitami i megahitami. I ten nieszczęsny abonament będzie lżej płacić.

Najbardziej niekulturalne jest to, ze obecny "układ medialny" odbiera dzieciom, młodzieży, czyli ludziom od dorosłych zależnym, możliwość obcowania z wrażliwością wybitnych artystów.

TVP Kultura w każdym domu (wiem, jak to brzmi), to jedna z najlepszych inwestycji w rozwój społeczeństwa. Walczmy o dostęp do niej, choć może to przyspieszyć jej komercjalizację, ale ta, zanim się zmieni, pozostawi po sobie niejedno "katharsis" tam, gdzie siłą rzeczy króluje "Jaka to melodia", i jakaś znudzona namiastka "M" zamiast miłości.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.11.2010 12:13

Dla mnie TVP Kultura,to jedyny kanał tematyczny,który uwielbiam.Dzięki niemu mam możliwość oglądać,jak nowe tak stare filmy,wspaniali koncerty,programy publicystyczne.Ostatnio oglądałem takie arcydzieła światowego kina,jak Wojna i Pokój, Stalker,Kalina czerwona,to filmy,których w telewizji sowieckiej (czytaj ukraińskiej) już nigdy nie demonstrują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.