Facebook Google+ Twitter

TVP ma dwóch prezesów?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-30 19:13

Krajowy Rejestr Sądowy wpisał do zarządu TVP Bogusława Szwedo jako pełniącego obowiązki prezesa spółki i Małgorzatę Wiśnicką-Hińczę - podała "Rzeczpospolita" na swych stronach internetowych. Jednocześnie sąd nie wykreślił z rejestru dotychczasowego zarządu, zatem Piotr Farfał widnieje jako p.o. prezes TVP.

Taka decyzja dziwi prawnika z otoczenia nowego prezesa TVP Bogusława Szwedo. Krystian Szostak powiedział IAR, że gdyby taka sytuacja miała miejsce w zarządzie Telewizji Polskiej byłoby sześć osób, podczas gdy zgodnie z prawem może być ich jedynie pięć.

Były prezes TVP, Piotr Farfał, powiedział, że wyroku sądu nie komentuje, gdyż tak nauczono go na studiach.

Do KRS skierowano w ostatnim czasie kilka wniosków w sprawie sytuacji w TVP. Najważniejsze było jednak postępowanie o wpisanie do rejestru nowego zarządu spółki. Ma ono rozstrzygnąć czy telewizją rządzi nowa Rada Nadzorcza TVP, powołana przez PiS i SLD, czy na stanowisku szefa tej spółki pozostanie p.o. prezesa Piotr Farfał. Farfał nie uznaje bowiem decyzji Rady i powołanego przez nią na stanowisko szefa spółki - Bogusława Szwedo. Farfał nie pozwolił nawet na wpuszczenie do budynku telewizji publicznej nowego zarządu i wspomnianej Rady.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.