Facebook Google+ Twitter

TVP ma nową radę nadzorczą. Roszady na Woronicza trwają

Krajowa Rada Radiofonii powołała w czwartek nową radę nadzorczą TVP. Lewicę reprezentują w niej Bogusław Piwowar i Leszek Rowicki, PSL: Stanisław Jekiełek i Henryk Cichecki. Do tego grona dołączył też były europoseł PiS Wojciech Roszkowski. Pozostałych dwóch członków, zgodnie z ustawą wskazali: minister skarbu - Grzegorza Borowca i minister kultury - Juliusza Brauna.

 / Fot. VanNouten, wł. publiczna, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Moderne_wolkenkrabber_Warschau_0875.PNG&filetimestamp=20090129163808Gdy Rada Radiofonii powoływała nową radę nadzorczą, na Woronicza obradowała stara, która zawiesiła zarząd TVP: Romualda Orła i Przemysława Tejkowskiego (do pracy przywróceni zostali zaledwie kilka dni wcześniej) oraz Pawła Palucha.

Jak twierdzi rp.pl, jeszcze przed zawieszeniem zarząd podjął decyzję o przywróceniu programu Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać" w Jedynce.

Znamy siedmiu członków nowej rady nadzorczej

Na stanowisko miałby też wrócić wiceszef TVP 1 Stanisław Janecki (zwolniony we wrześniu 2010 r.) oraz dyrektor biura programowego Janusz Cieliszak, w miejsce odsuniętego Jacka Snopkiewicza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Stanisław Penksyk
  • Stanisław Penksyk
  • 04.03.2011 09:25

Telewizja to taki papierek lakmusowy szybkości poczynań Platformy, która przez całą swoją kadencję nie potrafiła wyrwać Woronicza z wielkich małych łapek Kaczyńskiego. Ględzono przez lata o utopijnej bezpartyjności telewizji państwowej, która cały czas dorzucała zwolenników PiS-i i jedynie słusznej władzy – Kościołowi. Czy Platforma wreszcie zrozumiała, że o bezpartyjności telewizji nie warto rozmawiać?
Więcej na: http://ulotnerefleksje.blogspot.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z sytuacją na Woronicza, kojarzy mi się cytat z Rejsu: "I kto za to płaci? Pani płaci, Pan płaci.. Społeczeństwo", ja dodam tylko od siebie: - kolesiostwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.03.2011 08:30

Czeski film: "Nikt nic nie wie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.