Facebook Google+ Twitter

TVP nie pokaże goli zdobytych przez polską drużynę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-02 18:06

Telewizja Polska nie pokaże goli Polaków, które - miejmy nadzieję, piłkarze strzelą podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2008. Mecze będzie za to transmitowało Polskie Radio - codziennie od godziny 20.40 w I Programie oraz telewizja Polsat.

Medioznawca ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie profesor Maciej Mrozowski, zaznacza, że zgodnie z ustawą medialną, TVP nie ma obowiązku transmisji imprez sportowych. Profesor podkreśla, że transmisja w mediach publicznych występów sportowców na arenie międzynarodowej to przede wszystkim oczekiwania społeczeństwa, wynikające z tradycji i przyzwyczajeń Polaków.
Cena jaką zaproponował Polsat za trzyminutowe skróty z meczów polskiej reprezentacji, czyli około pół miliona euro, przekroczyła możliwości finansowe TVP. Dlatego nawet serwisy sportowe będą musiały obyć się bez fragmentów spotkań.
Mistrzostw nie zobaczymy także w TVN. Telewizja nie podeszła do negocjacji z Polsatem, uznając cenę jaką proponował za zbyt wysoką.
To czego Polacy nie zobaczą będą mogli jednak usłyszeć w Polskim Radiu. Prezes spółki, Krzysztof Czabański podkreśla, że transmisje ważnych wydarzeń sportowych to już tradycja Polskiego Radia.
Krzysztof Czabański zapowiada, że wiele wydarzeń związanych z mistrzostwami będzie można zobaczyć na stronach internetowych Radia Euro. Będą to nie tylko informacje, ale również zdjęcia.
Polskie Radio będzie transmitowało część spotkań. W programach znajdą się także opinie ekspertów, komentarze oraz różne wydarzenia związane z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

TVP nie stać na pół miliona za relacje z ME, ok, a ile kosztuje produkowanie "Gwiazdy tańczą na lodzie"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.