Facebook Google+ Twitter

TVP - polska "Moda na sukces"

Telewizja publiczna jest jak amerykański tasiemiec - "Modę na sukces". Po pierwsze nie widać końca patologii, tak jak trudno wyobrazić sobie koniec tego serialu. Po drugie w "pierwowzorze" zza oceanu widzowie mogą oglądać romanse bohaterów we wszystkich możliwych konfiguracjach - czyż podobnie nie jest z władzami TVP?

Weźmy sztandarową bohaterkę "Mody na sukces" - Brooke Logan. Dwa razy była żoną Errica Forrestera, cztery razy jego syna Ridge'a, raz drugiego jego syna Thorne'a. Mężem Brooke był też przyrodni brat Ridge'a. Żeby było śmieszniej pani Logan zaszła też w ciążę z mężem swej córki. Czy człowiek o zdrowych zmysłach jest to w stanie ogarnąć?

Przenieśmy się teraz na ulicę Woronicza 17. Ujrzymy tam nowego prezesa i nową koalicję rządzącą TVP. Tym razem za sznurki ciągnie PiS z SLD. Jeszcze niedawno reżyserią tej tragikomedii zajmował się zestaw PiS-LPR-Samoobrona. Zasada ogólna była taka, że wraz ze zmianą na szczytach władzy zmieniało się też szefostwo TVP. W każdym razie, każda z partii trzymała rękę na pulsie, by nie stracić wpływów w telewizji publicznej.

Wraz z kolejną zmianą pełniącego obowiązki prezesa, rusza też karuzela personalna. Bogusław Szwedo zaczyna od Jana Pińskiego. Szefował on Agencji Informacyjnej i wsławił się bezprecedensową, darmową kampanią wyborczą dla Libertasu w "Wiadomościach" przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Za tą zmianą przyjdą pewnie kolejne, aż padnie w końcu na samego Bogusława Szwedo. Zastąpi go ktoś inny, tak jak on zastąpił Piotra Farfała. Być może będziemy świadkami jeszcze bardziej bananowej koalicji.

Związki bohaterów "Mody na sukces" są nietrwałe, ale burzliwe. Tak samo jest z TVP i jego władzami. Serial jednak można przestać kręcić, czego nie można powiedzieć niestety o patologii w Telewizji Polskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Nie rozumiem powodu dla którego ktoś ten komentarz usunął :-/
Znalazłem go u Ciebie: "Szwedo wydaje mi się kontaktowy".

Komentarz został ukrytyrozwiń

masz w profilu? Nawet nie zdążyłem przeczytać :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto skasował mój komentarz? ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.10.2009 08:23

Wynika więc jasno, że po wyborach zacznie rządzić w telewizji PO, samo, bez przystawek ciągnących w swoją stronę...będzie normalniej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szwedo wydaje mi się kontaktowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.