Facebook Google+ Twitter

TVP reklamowało fabrykę Wedel podczas Euro 2012? Sprawdzi to KRRiT

Piotr Kraśko rozpoczynając "Wiadomości" słowami: "Witam państwa ze studia TVP na dachu fabryki Wedel" mógł złamać prawo. Sprawą zajmie się KRRiT.

Sonda

Co sądzisz o "lokowaniu produktów" w programach telewizyjnych?

Wcześniej nadawano z dachu fabryki Wedel spotkania z celebrytami. Mieli oni możliwość przedstawienia swojej opinii na temat Euro 2012, piłkarzy oraz przewidywanego wyników meczów.

 / Fot. Sławek, wikipedia, CC 2.0Problem pojawił się dopiero, gdy Piotr Kraśko przywitał widzów specjalnego wydania "Wiadomości" słowami "Witam Państwa ze studia TVP na dachu fabryki Wedel". Ponieważ jakakolwiek reklama w programach informacyjnych jest zabroniona.

Jak podaje "Rzeczpospolita" (z 3 lipca, nr 153) sprawę reklamy, produktu lokowanego reguluje dyrektywa unijna z 2007 roku. Od zeszłego roku obowiązuje nakaz umieszczania znaku graficznego, informującego widza o przekazie z reklamami produktów.

 / Fot. Alina Zienowicz, wikipedia, CC 3.0Taki znak był widoczny podczas nadawania relacji sportowych z dachu fabryki Wedla, jednak podczas transmisji "Wiadomości" nie pojawił się on, ponieważ nie mógł. Zamieszczenie znaku o lokowaniu produktu podczas nadawania serwisu informacyjnego byłoby przyznaniem się do nieprzestrzegania prawa. Ale czy przekaz nie zawierał reklamy?

Czytaj także: TVP zwalnia za flagę ZSRR w programie "Wiadomości"

Na to pytanie postara się znaleźć odpowiedź Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Prof. Ewa Nowińska zajmująca się prawem mediów i reklamy mówi, że sytuacja jeśli nie była niezgodna z prawem, to na pewno stała mocno obok niego.

Centrum Informacji TVP uważa, że wypowiedź szefa "Wiadomości" nie była ukrytą reklamą, a jedynie stwierdzeniem faktu. Jednocześnie wyjaśnia, że został dokładnie określony przez telewizyjne biuro prawnicze program realizacji programów informacyjnych, do którego się zastosowano.

Tajemnicę handlową stanowi umowa podpisana przez TVP z firmą Wedel o współpracy przy uruchomieniu studia telewizyjnego na dachu fabryki.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

seweryn
 • seweryn
 • 04.07.2012 12:39

No wiecie ?! Reklama ?? Czy taki chuj jak ten zapyziały piżmak Kraśko, pociotek starego komucha Kraśki może coś reklamować ?? Chyba anty reklamować !!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
JA
 • JA
 • 03.07.2012 21:17

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji KRS 0000 102 130 za PFRON pieniądze zrobiło sobie reklamę w TV pod pozorem kampanii dla niepełnosprawnych.

Jeszcze nikt nie siedzie w więzieniu za wyłudzenie dotacji z PFRON. A to tylko wierzchołek góry lodowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ob. Serwer
 • Ob. Serwer
 • 03.07.2012 15:28

Takie pytanko do dziennikarzy i KRRiT o pozostałe redakcje telewizyjne, radiowe, prasowe, itp. o lokowanie nazwy Hyatt, bo gdy Reprezentacja Polski grała i mieszkała w hotelu Hyatt Regency, to w każdej chyba stacji mówili "sprzed hotelu Hyatt", "w hotelu Hyatt", "z hotelu Hyatt", itd. Jak czepiać sie o jedno i jednej stacji to dlaczego nie innych?

Komentarz został ukrytyrozwiń
robin
 • robin
 • 03.07.2012 13:33

Zgadzam się z "juris"! "wesołek",weź waleriany się napij,bo bredzisz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Prix
 • Prix
 • 03.07.2012 13:26

@wesołek-znowu odpowiedzialność spada na wnuki? Wam to się całkiem w d...ch poprzewracało!

Komentarz został ukrytyrozwiń
juris vaginis
 • juris vaginis
 • 03.07.2012 11:04

I kogo to obchodzi. Wedel robi shit odkąd Cadbery go wykupiło. Po grzyba takie rozdmuchiwanie. Od tych zasranych praw autorskich ludziom się w dupach poprzewracało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.