Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

102302 miejsce

TVP straci miliony na emisji meczów Euro 2012

Prezes TVP Juliusz Braun powiedział w Programie Trzecim Polskiego Radia, że przychody z reklam będą mniejsze, niż kwota zapłacona za prawa do emisji meczów Euro 2012. Oznacza to, że telewizja poniesie straty. I nie będą one niskie.

Zdjęcie jest własnością publiczną. / Fot. VanNoutenJak donosi portal Bankier.pl, Telewizja Polska na emisji meczów Mistrzostw Europy straci kilkadziesiąt milionów złotych. Juliusz Braun stwierdził, że "koszty licencji tych 35 meczów są tak wysokie, że choćby nie wiem jak dużo reklam tam umieścić i nie wiadomo jak dużo by ich było, to nie da się uzyskać takich przychodów". Nie wiadomo jednak, dlaczego Braun mówi o 35 meczach, skoro na Euro 2012 rozegranych zostanie 31.

Prezes TVP stwierdził także, że emisja meczów wpisuje się w misję mediów publicznych. Dodatkowo liczy on na to, że w najbliższym czasie rząd rozwiąże problem finansowania mediów publicznych oraz określi jasne zasady ściągalności opłat.

Portal podaje także informacje, iż Ministerstwo Finansów podjęło już działania, które mają spowodować szybszą egzekucję zaległych opłat abonamentowych. Podjęto między innymi współpracę z Pocztą Polską. Sprawniejszym ściąganiem należności mają się także zająć urzędy skarbowe.

Przy tej sprawie warto się zastanowić nad kilkoma sprawami. Po pierwsze: czy jest sens kupować prawa do emisji jakiejś imprezy, gdy z góry wiadomo, że nie przyniesie to zysków? Już przed mistrzostwami podawano informację, że nawet, gdyby zostały spełnione wszystkie założenia, to i tak przyniosłyby one stratę. Po drugie: czy kłopoty są spowodowane jedynie czynnikami zewnętrznymi, czy może warto zacząć od porządków wewnątrz instytucji? I wreszcie po trzecie: czy wszystkie błędne decyzje można usprawiedliwiać "misją mediów publicznych"?

W swoich ocenach jednomyślni są internauci. "Niemożliwe że mają stratę.. przecież oni cały czas mówili że euro jest super i wszyscy na tym dużo zarobimy.. to musi być pomyłka.. :)" (pisownia oryginalna) - między innymi takie sarkastyczne komentarze pojawiają się w odpowiedzi na powyższą informację. Inne są dużo bardziej bezpośrednie.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

jędruś
  • jędruś
  • 24.06.2012 19:29

telewizja jest publiczna... państwo tyle zdziera podatków od polakow i chce jeszcze zdzierać na telewizje ..gdzie my zyjemy??

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 24.06.2012 16:50

czy jest sens prowadzić szpitale skoro tylko lecza ludzi i przynosza straty ci z telewizji robią z siebie klauna!

Komentarz został ukrytyrozwiń
1grajek
  • 1grajek
  • 23.06.2012 19:32

Żałosna, śmieszna a zarazem straszna wypowiedź pana Brauna jak dorosły i sprawny na umyśle człowiek może pleść takie banialuki ?, brak słów jak można się tak kompromitować ????? . Każde dziecko w wieku powyżej trzeciego roku życia wie , że w pracy się zarabia pieniążki a pan Braun wciska nam kit że z góry było wiadomo, że biznes się nie powiedzie i setki ludzi będzie pracowało za darmo . Panie Braun kompromitacja to pikuś przy tym co pan opowiada , takich umów się po prostu nie podpisuje i już , są prywatne firmy które na tej imprezie potrafiły by zarobić i nie tłumaczyły by nam ,że będą naciskać na rząd żeby zwiększył nacisk na pobór abonamentu . Panie Braun panu nie pozwoliłbym decydować o wydatkowaniu kieszonkowego dziecka ,a co dopiero pieniędzmi nas wszystkich

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mnich
  • Mnich
  • 23.06.2012 12:31

@Wincenty, łap pochodnię i podpalaj kościoły.Wyzwól ten ciemny lud z jarzma zabobonu , oświecony Robin Hoodzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wincenty
  • wincenty
  • 23.06.2012 06:43

uczucia religijne to dla kosciola i moherow mamona pieniadz i kasa.wszystko widza w kategoriach ile to da.maja to we krwi nauczani radiem maryja i telewizja trwam.sa tak zacmieni tak zamapulowani ze nie widza ze swiat jest piekny nawet bez kasy i pieniadza.ciagle niezadowolenie podzeganie podejrzewanie ciagle obstrukcje marsze stawianie pomnikow sprawia iz na samorefleksje na modlitwe nie starcza czasu.oni nie wierza w Boga ale w jaroslawa zbawiciela.Bog ich opatruj

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 23.06.2012 01:05

@JW@ - Tusk zapowiadał nam nową epokę! A skończy się skręceniem karku! hihihihihi...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 23.06.2012 00:05

@@ G. Stenc - jesteś niezrównany - Na POwskie dywany....hihihihi...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 22.06.2012 23:49

Nieprzemyślana zabawa zawsze kończy się gigantycznym kacem...

Komentarz został ukrytyrozwiń
sPiSek
  • sPiSek
  • 22.06.2012 21:34

No tak , gdyby pislandia wzięła się za robotę a nie wyciągał wiecznie łapska po państwowe nasze wnuki by nic nie spłacały.
PiS - owce siedzą i beczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Radek
  • Radek
  • 22.06.2012 21:02

Platforma wszystko kładzie co dobrze funkcjonuje. Oni wszystko potrafią spartolić. W kampanii wyborczej, powinni mieć hasło - co by tu jeszcze spieprzyć drodzy rodacy!!!!