Facebook Google+ Twitter

TVP ukarze Pospieszalskiego? Braun: naruszył zasady rzetelności dziennikarskiej

Juliusz Braun w liście do Fundacji im. Geremka, wyraził głębokie ubolewanie, iż w programie Jana Pospieszalskiego znalazły się fragmenty oczerniające prof. Bronisława Geremka.

Sonda

Czy TVP powinno wyrzucić Pospieszalskiego?

Jan Pośpieszalski, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Jan_Pospieszalski_2008.jpg&filetimestamp=20081019114902 / Fot. Sławek, CC BY-SA 2.08 grudnia, z okazji 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, TVP Info wyemitowało program Jana Pospieszalskiego "Bliżej". Dziennikarz pokazał w nim dokument Grzegorza Brauna, który sugerował, że Geremek "zdradził" Solidarność. Dowodem miała być depesza ambasadora NRD, skierowana do kierownictwa służb specjalnych Niemiec.

Jak informuje wyborcza.pl, w odpowiedzi na protest fundacji im. prof. Geremka, prezes TVP stwierdził, że: "Audycja wyemitowana 8 grudnia naruszyła nie tylko zasady rzetelności dziennikarskiej, lecz także reguły zwykłej ludzkiej przyzwoitości".

Czytaj także: Program Pospieszalskiego jednak wróci na antenę TVP? Rozmowy trwają

Kolejne kroki TVP nie są znane. Pospieszalskiego na pewno czeka rozmowa dyscyplinująca. Czy telewizja posunie się dalej i zniesie program z anteny? Tego nie wiadomo. Umowa Pospieszalskiego z TVP jest ważna do czerwca 2012 r.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (50):

Sortuj komentarze:

Dak
  • Dak
  • 22.01.2012 07:39

Za wpisy chamskie,aroganckie,autorzy powinni być karani grzywną lub zakazami wpisów.Stanowi to poważny problem.Uważam że nie powinno się tego tolerować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wik
  • Wik
  • 30.12.2011 22:52

Prawdziwa cnota prawdy się nie boi. Jeśli dokument jest prawdziwy należy go przyjąć z pokorą. Zasługi Gieremka przez to nie ucierpią, bo są faktem. Każdemu zdarza się błądzić szukając rozwiązania. Jeśli dokument nie jest prawdziwy trzeba przedstawić dowody przed sądem. Potem podejmować decyzję przez TVP. Inaczej mamy do czynienia z wzajemną agresją politycznych przeciwników posługujących się inwektywami i personalnymi atakami nic nie wnoszącymi do sprawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Garet
  • Garet
  • 27.12.2011 16:02

Garet

KTO CHRONI na tym portalu w24 ,Mirosława Kraszewskiego ,i wpisy o tym człowieku ciągle usuwa .

@ Kraszewski publikujesz swoje " mądrości " wszędzie gdzie tylko cię przyjmą i się na tobie nie poznali !!!!! Tam sobie pisz i wylewaj swoje głupoty , dopóty , dopóki się na tobie nie poznają .Jesteś antysemitą i należy cię ścigać albo po prostu jesteś antysemitą i niezrównoważonym psychicznie osobnikiem ! Ganiasz wszędzie za profesorem Bartoszewskim i go ; pomawiasz , obrażasz , podważasz jego zasługi .teraz obrażasz i próbujesz ośmieszać nawet ;Prezydenta Polski , premiera, rząd polski, ministra RP , posłów na sejm RP!!! !!
W Niemczech jest to zabronione (antysemityzm) ,to tu na tym portalu i to w Polsce, wypisujesz swoje brednie .
Świrze, Kraszewski ty śmiesz prosić o legitymację dziennikarza ?Te swoje dane wyślij do Tworek albo innego w szpitala dla psychicznie chorych i upośledzonych ale już do kraju twego zamieszkania ,w Niemczech .
=================
To ty śmiałeś napisać :
Miroslaw Kraszewski 2011-11-29 23:05
wyslalem wniosek, zdjecie do dowodu osobistego i scan paszportu na adresy pani Olczak, kolczak@link oraz k.olczak@link Nie otrzymalem potwierdzenia odbioru.



Mirosław Kraszewski
Arzt für Radiologie-radiolog
Zoppenbrückstrasse 29
47138 Duisburg
Tel: 0049 (0) 203 4104125
Mobil:0049(0)1577 3409211
oakraszewski@yahoo.de
miroslaw.kraszewski@googlemail.com
== ===============================
NI E DOSTANIESZ Ł NIGDY ODPOWIEDZI .Jesteś antysemitą i wrogiem wszystkiego dobrego co się dzieje w Polsce : -) WEŹ SIĘ WRESZCIE LECZ I WEŹ ZNACZNIE WIĘKSZĄ DAWKĘ LEKÓW PSYCHOTROPOWYCH , BO INACZEJ CZEKA CIĘ KRYMINAŁ NP.ZA ANTYSEMITYZM , POMAWIANIE , ROZPOWSZECHNIANIE KŁAMSTW I OSZCZERSTW!
Kraszewski łachudro wynocha , ty szpetny wredny człowieku ! Jesteś prowokatorem albo psychicznie chorym człowiekiem .Czujesz się bezkarny na tym portalu Wiadomości24 ,do czasu!

Komentarz został ukrytyrozwiń
brunhilda
  • brunhilda
  • 16.12.2011 23:15

@ARKADY GYMBKA !
A jo zech myślała ze cie ciulu jze zamkli w psychiatryku a ty ześ tu sie skludził ! Ty sie kup nowy ancug bo tyn co mos tera to grosfater za zolyty do jungfrau łazioł ! Tera ś ciebie sie śmiejom boś je ciul na gowa chory. A ten dokument to wraź sie w żić i podskakuj z radojści !

Komentarz został ukrytyrozwiń
BM
  • BM
  • 15.12.2011 15:49

Pospieszalskiego miejsce jest u dyr Rydzyka a nie w telewizji publicznej niewiem co ten człowiek tam jeszcze robi

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dość
  • Dość
  • 15.12.2011 09:24

Niespodziewanie szybka i zdecydowana reakcja. Cóż to tak ruszyło prezesa? PO raz kolejny widać jasno,że wszystko co w tym kraju się dzieje musi być przypieczętowane przez głównego cenzora PRL-u tow.Michnika i spółki! Jeżeli setki tysięcy widzów protestują przeciwko obrażaniu rzesz katolików przez Nergala to nie jest problem, ale jeżeli wytyka się prawdę o zdrajcach Polski i Żydach o to już niedopuszczalne? Czyja więc jest ta Polska i kim jest jej Naród, POniewierany w swojej Ojczyźnie przez jakąś zbieraninę?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lider M
  • Lider M
  • 15.12.2011 08:17

Apeluję do wszystkich nie płacimy abonamentu za takie postępowanie prezesa TP Brauna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lena U
  • Lena U
  • 15.12.2011 08:16

Panie prezesie Braun! skoro pan rozliczasz Pospieszalskiego bo obraził pana kolesia, to rozlicz także T.Lisa bo notarycznie kogoś obraża w swoim programie. Czy chce pan dołączyć do stronniczej stacji TVN?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Olewam PiSuar
  • Olewam PiSuar
  • 15.12.2011 08:09

Pośpieszalski lize kaczykuper,wywalic chama z TVP i to raz na zawsze.