Facebook Google+ Twitter

TVP zerwała współpracę z Dodą

Wokalistka Dorota Rabczewska nie wystąpi już w TVP. Telewizja Publiczna zawiesiła z nią współpracę. To reakcja na słowa piosenkarki o Biblii. Piosenkarka w jednym z wywiadów prasowych powiedziała, że "ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła".

Doda / Fot. Gazeta Krakowska"Telewizja Polska jako nadawca publiczny jest zobligowana ustawowo do podejmowania działań mających na celu kształtowanie szacunku, zrozumienia i dialogu między ludźmi różnych wyznań" - czytamy w specjalnym komunikacie TVP w tej sprawie. - Niedopuszczalne jest więc, aby w programach TVP występowały osoby, których publicznie głoszone opinie noszą znamiona wypowiedzi obrażających uczucia chrześcijan - mówi "Dziennikowi" Wojciech Bosak, dyrektor biura zarządu i spraw korporacyjnych TVP.

Czy Rabczewską czeka sprawa w sądzie? Warto wspomnieć, że po publikacji jej słów Ryszard Nowak, szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami, złożył do prokuratora generalnego zawiadomienie o obrazie uczuć religijnych Polaków i Żydów przez Dodę.

Źródło: Dziennik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 11.01.2012 21:55

co za ciemnogród,i taki kraj leży w cywilizowanej Europie,może to był rozkaz panów w czarnych kieckach?,walę kościół i depczę biblię,możecie mnie skoczyć wy głupie klechy,jeszcze w Strasburgu pracują cywilizowani sędziowie,precz z zakłamaniem kościelnym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wolność słowa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cała ta afera wydaje mi się po prostu śmieszna. Doda żadnym autorytetem w sprawach religii nie jest, dziennikarka/dziennikarz zadał durne pytanie i dostał dokładnie taką odpowiedz, jakiej oczekiwał- szokującą. Równie dobrze mogłaby powiedzieć, że słońce krąży wokół ziemi albo coś w tym stylu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszu:

"Życzę jej z całego serca, żeby kiedyś jej się wymsknęło coś złego o Koranie. Wtedy już nic jej nie pomoże. "

i Ty się uważasz za osobę wierzącą?

I zejdźcie z Dody!!! ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.08.2009 12:55

Tak samo jak Palikot wyręczył biskupa, który miał być obrażony przez Ojca Rydzyka na Jasnej Górze. A to Palikot poczuł się urażony a o dziwo biskup nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszu a znasz ich osobiście i skąd wiesz że się obrazili ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypominam, że wiara jest poglądem nie popartym dowodami. Doda wyraziła swój. Nie musi wierzyć, nie musi się zgadzać, a obrazy ludzi o innym poglądzie nie widzę w tym co powiedziała.

Pamiętam jednego z księży w mojej parafii, który mawiał: "Szanujmy tych, którzy wierzą, ale bójmy się tych, którzy wiedzą".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sylwio, to że mamy do dyspozycji taka instytucję jak wolnosć słowa nie oznacza, że swoimi wypowiedziami mozemy łamać prawo - warto zwrócić na to uwagę. Inny przyklad: Możemy się swobodnie poruszac i robic co chcemy? Tak. Nikt nas nie kontroluje? Nie. Jednak to nie upoważnia nikogo do tego, by iść i coś ukraść albo malować sciane sąsiadowi. Prawo nalezy szanowac, to chyba nie ulega wątpliwosci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I gdzie tu wolność słowa? W ogóle kogo obchodzi co Doda gada? Niech sobie mówi, co chce, po innych powinno to spływać. Założę się, że jakby powiedziała, że "ateiści to banda cweli", to nikt by nie wpadł na pomysł, aby jej wypowiedź podsunąć prokuratorowi. Poza tym, jak można obrazić czyjeś uczucia?! To dotyczy chyba tylko jakichś religijnych fanatyków.. Połowa ludzi pewnie ominęła ten wywiad nawet nie przeczytawszy nagłówka. Druga połowa wierzących, czytając, pomyślała sobie "ta Doda to jednak naprawdę głupia jest", po czym odłożyli gazetę i jakby nigdy nic położyli się spać, a następnego dnia już nie pamiętali, że w ogóle czytali coś o Dodzie. A TVP to w ogóle głupia jest. (ups, jeszcze ktoś złoży doniesienie na prokuraturę, że obrażam naszą Wspaniałą Telewizję)...

Komentarz został ukrytyrozwiń

''Wokalistka Dorota Rabczewska nie wystąpi już w TVP." - A świstak siedzi i zawija...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.