Facebook Google+ Twitter

TVP zwalnia za flagę ZSRR w programie "Wiadomości"

Dwóch pracowników Telewizji Polskiej zostało wyrzuconych z pracy z powodu pomyłki i przedstawienia flagi Związku Radzieckiego zamiast Rosji w jednym z wydań "Wiadomości" poświęconych Euro 2012. Ponadto wydawcy dwóch niefortunnych programów nie otrzymają za nie żadnych honorariów - donosi "Presserwis".

Za tę kosztowną pomyłkę z pracą pożegnać się będzie musiało dwóch pracowników z działu grafiki Agencji Produkcji Audycji Informacyjnych TVP, który jest odpowiedzialny za przygotowanie grafiki dla redakcji "Wiadomości". Natomiast honorariów za dwa wydania serwisu informacyjnego TVP, odpowiednio z 13 czerwca i 20 czerwca nie otrzymają ich wydawcy - informuje "Pressserwis". Wszystko to jest spowodowane pomyłkami, które miały miejsce w emitowanych programach "Wiadomości", gdy niewłaściwie przedstawiono flagę Rosji i Anglii podczas turnieju Euro 2012.

Pierwsza gafa została popełniona 13 czerwca w programie popołudniowym, gdzie materiał o meczu Polska - Rosja przedstawiał flagę Polski i... Związku Radzieckiego.

Błąd dość szybko zrobił wielką medialną burzę i został szybko rozpowszechniony na portalu społecznościowym Facebook. Główny prowadzący wydania "Wiadomości" Piotr Kraśko przepraszał za tę pomyłkę. Wydawało się, że była to nauczka, jednak dokładnie tydzień później sytuacja się powtórzyła, ponieważ tym razem w materiale o Anglii graficy TVP przedstawili flagę... Wielkiej Brytanii.

"Presserwis" podaje, że tym razem zostaną wyciągnięte wobec pracowników konsekwencje kadrowe i proceduralne. Graficy "Wiadomości" będą od teraz będą mieli wzmożoną czujność podczas sprawdzania grafik przed emisją programu. Wydawcy, którzy przygotowali materiały 13 i 20 czerwca nie dostaną wynagrodzenia za te dwa programy. Według informacji "Press" najbardziej dostało się jednak grafikom, którzy dostali wypowiedzenia umowy, o czym możemy przeczytać na stronach gazety.pl.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Rafal
  • Rafal
  • 27.06.2012 18:40

Za taką głupotę tracic pracę. Do czego to doszlo w tym chorym kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.