Facebook Google+ Twitter

Twierdza Modlin idzie pod młotek

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-25 14:29

Agencja Mienia Wojskowego przygotowuje się do licytacji twierdzy Modlin. Dokładnie za miesiąc potencjalni kupcy tej historycznej budowli spotkają się w siedzibie agencji i rozpoczną walkę o twierdzę.

Cena wywoławcza obiektu, wraz z 55-hektarową działką, to 160 milionów złotych. Potencjalny nabywca może liczyć na 50-procentową bonifikatę od wylicytowanej kwoty, ponieważ nieruchomość jest wpisana do rejestru zabytków.

AMW wystawia twierdzę na sprzedaż po raz drugi. Wcześniejsza próba zakończyła się fiaskiem, między innymi przez światowy kryzys gospodarczy. Prezes Agencji Krzysztof Michalski powiedział, że tym razem kupców może skusić obniżka ceny o kilka milionów.

W powodzenie licytacji wątpi jednak Aleksandra Szarek pracująca w branży nieruchomości. Jej zdaniem sprzedaż tak dużego i drogiego obiektu w dobie zastoju na rynku może być bardzo trudne. Ekspert przyznała jednak, że obiekt sam w sobie jest bardzo ciekawy. W opinii Aleksandry Szarek do kupna twierdzy Modlin mogłaby stanąć firma, która prowadzi różne usługi: od hotelarstwa po budownictwo mieszkaniowe.

Twierdza Modlin to nie jedyna nieruchomość, którą w najbliższym czasie planuje sprzedaż Agencja Mienia Wojskowego. W maju pod młotek pójdzie Kępa Mieszczańska. To ponad dwunastohektarowa działka w samym centrum Wrocławia. Cena wywoławcza, po 10-procentowej zniżce, wynosi 353 miliony złotych.

Agencja Mienia Wojskowego wystawia na sprzedaż nieruchomości i obiekty, które nie są już potrzebne wojsku. Pieniądze ze sprzedaży zasilają fundusz modernizacyjny armii.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.