Facebook Google+ Twitter

Twierdza Modlin wciąż na sprzedaż

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-21 16:50

Twierdza Modlin nie znalazła nowego właściciela. W trzecim przetargu nikt nie złożył w przewidzianym terminie wymaganego wadium.

Na przełom stycznia i lutego przyszłego roku Agencja Mienia Wojskowego planuje kolejny przetarg tego unikatowego historycznego kompleksu budynków i fortyfikacji.

Rzeczniczka AMW Małgorzata Golińska powiedziała, że w kolejnej próbie sprzedania twierdzy cena wywoławcza może być niższa. Podkreśliła, że prezes AMW musi dokonać ponownej oceny rynkowej wartości Twierdzy Modlin.

Cena wywoławcza w trzecim przetargu wynosiła 160 milionów złotych. Od wylicytowanej kwoty nabywcy miała przysługiwać 50-procentowa bonifikata.

Warunki dla kupującego to między innymi zabezpieczenie budynków i oczyszczenie zieleni w ciągu półtora roku i renowacja Twierdzy Modlin przez trzy lata od dnia zakupu. Część parku i budynków ma być dostępna dla zwiedzających.

Małgorzata Golińska powiedziała, że warunki konserwatora zabytków nie zmienią się. Zaznaczyła jednak, że zachowana musi być zewnętrzna bryła twierdzy, ale możliwe są zmiany wewnątrz budynków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.