Facebook Google+ Twitter

Twierdza zdrowego rozsądku

To już kolejne wybory samorządowe, po których cała Polska dowiaduje się, że karty rozdaje we Wrocławiu Komitet Wyborców Rafała Dutkiewicza i sam Dutkiewicz. Po wytężonej kampanii kandydat PO na prezydenta zdobył tu raptem 10 procent głosów.

Tak się składa, że cztery lata temu opisałem w serwisie Wiadomości24.pl tekst po wyborach samorządowych we Wrocławiu. Pisałem wtedy:

"Jeśli Dutkiewicz jest prezydentem - tak właśnie myślą Wrocławianie. Przecież trzeba dokończyć remont dróg i ruszyć w końcu pełną parą z budową obwodnicy. Zaraz napłyną do miasta nowi inwestorzy, z którymi toczą się od miesięcy lub lat rozmowy. Trzeba te rozmowy kontynuować, nie można sobie pozwolić, żeby zrazić Japończyków, Hindusów. A obiecany aquapark przy ul. Borowskiej, którego budowa stanęła, bo wycofał się inwestor? A wszystkie programy, choćby ochrony i konserwacji zabytków, wykorzystania sieci rzecznej jako jednego z atrakcji miasta, stworzenia optymalnych warunków dla tego, by Wrocław stał się jednym z ważniejszych centrów akademickich w kraju? Jest jeszcze wiele, wiele innych spraw, inwestycji, w większości już zaczętych lub mających zaraz ruszyć. I wyborcy idąc do urn zadawali sobie pytanie: kto jest w stanie zapewnić ciągłość dzisiejszej prosperity "grodu nad Odrą"? Odpowiedzieli niemal jednomyślnie".

Wrocławianie, wbrew pozorom, nie uważają Dutkiewicza za prezydenta idealnego. Jednakże wciąż postrzegają go, najwyraźniej, jako gwaranta dalszego i sprawnego rozwoju miasta. W końcu zmiana, tak jak choćby w przypadku Obamy, który uczynił ją głównym hasłem swojej kampanii, może się okazać zmianą na gorsze...

Trzeba też przyznać, że przez te cztery lata udało się niemało. Drogi były i są remontowane non stop. Niektórzy czynią z tego zarzut, ale żeby kiedyś było ładnie i gładko, dziś niestety musi być rozkop i rozryj. W zeszłym miesiącu został oddany do użytku pierwszy odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (AOW). Pojawiło się wielu nowych inwestorów. Dziś pływałem w nowoczesnym basenie we Wrocławskim Parku Wodnym. Realizowany jest też program renowacji 400 kamienic z XIX wieku, została wyremontowana Synagoga Pod Białym Bocianem, ulica Włodkowica nabiera z wolna charakteru wrocławskiego Kazimierza, pojawił się nowy festiwal filmowy (American Film Festival). A zatem, na podstawie choćby i garści własnych obserwacji, mogę potwierdzić, że Dutkiewicz okazał się skutecznym gwarantem dalszego rozwoju miasta.

Wiele jest mankamentów. Wciąż wymaga poważnego usprawnienia system komunikacji miejskiej. Urban Card okazał się systemem mało przyjaznym dla mieszkańców miasta. Obiecanej (przez Dutkiewicza) w 2007 r. sieci wypożyczalni rowerów wciąż nie ma. Prezydent Dutkiewicz powinien też pamiętać, że jest urzędnikiem wybranym i opłacanym przez nas, wyborców i nie zachowywać się butnie lub arogancko, co się niestety zdarzało.

Wrocław znów postawił na Dutkiewicza i jego kolegów. Rozsądek zwyciężył nad partyjniactwem. Czyż nie o to apelował premier Tusk w spotach wyborczych?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

atjiap
 • atjiap
 • 13.07.2011 17:00

PFYRLG <a href="http://rghkzfipmojy.com/">rghkzfipmojy</a>, [url=http://yjluefithmkk.com/]yjluefithmkk[/url], [link=http://pqlvirvfxuaz.com/]pqlvirvfxuaz[/link], http://nmlnpjgnjvmo.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Przemek Leniak
 • Przemek Leniak
 • 24.11.2010 09:48

Cóż - Wrocław ma szczęście- cisnie się na usta...

nie bywa tak by było idealnie

jednak najgorsza sytuacja jest wtedy kiedy kolejne zmiany powoduja nadejście coraz gorszego

pisze to z perspektywy Lublina
Miasta które - chciałoby się powiedzieć - ma wyjatkowego pecha

Przemek Leniak

Komentarz został ukrytyrozwiń
czytelnik
 • czytelnik
 • 23.11.2010 22:36

Co tu robi ćwierćinteligent i głupiec Pisula? Zmień serwis. Jak Ciebie tu zabraknie może ten serwis przywróci swoja dawną klasę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zdzisławie nie wiem dlaczego zablokowali panu konto, ale wiem, że dzieję się tu coś "ciekawego". Niech ten serwis zostanie dla wybranych, mnie już to nie przeszkadza. Panu Dominikowi zwracam uwagę na chamskie komentarze, które należało kasować. no, ale red. Tomaszczuk nie czyta wszystkich tylko wybrane. Przepraszam autora za ten komentarz nie na temat, ale nie ma tu innej możliwości wypowiedzieć swojego zdania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Muszę Cię, Jacku Adamie, zmartwić:
"Dawid Jackiewicz z PiS właśnie dołączył do uczestników... wieczoru wyborczego komitetu Rafała Dutkiewicza. Spotkanie trwa w Dworze Polskim" (link
Dla tych, co jeszcze nie widzieli: link
Adamie Jacku, ślepcem jest Donald Tusk, bo przez dwa lata nie widział problemu dopalaczy.
Fanatykiem jest Vincent Rostowski, bo wciąż wierzy ślepo w neoliberalizm i wszechmocną rękę rynku.
Oszustką jest pani Kopacz, bo twierdziła, że teren katastrofy w Smoleńsku został przesiany na głębokość metra, a polscy archeolodzy odkryli tam tysiące części samolotu.
Natomiast "egoman" to, niestety, nie po polsku...

Komentarz został ukrytyrozwiń
czytelnik
 • czytelnik
 • 23.11.2010 08:31

A może się mylę? Może ktoś z Was zna sposób na dyskusje z głupcami? - mówisz o sobie? I co to znaczy "naszym"? Mam prawo mieć pewne podejrzenia, wyjaśnij to. Zawsze uważasz się za kogoś lepszego, Twoje komentarze zawsze są pełne bufonady.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny tekst ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 22.11.2010 23:24

"Hamuj" :))) nie "chamuj" :)))

Myliłem się, Redakcjo... Nie popełniliście błędu. Popełniliście ogromny błąd... :)

A może się mylę? Może ktoś z Was zna sposób na dyskusje z głupcami? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
dodo
 • dodo
 • 22.11.2010 23:05

mam nadzieję,że razem z PO skończy się TVN i pieprzona gazeta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożminski
 • Roman Kożminski
 • 22.11.2010 23:02

W waszym serwisie?? Czy na pewno w waszym? I chamuj redaktorku nie obrażaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.