Facebook Google+ Twitter

"Twierdzenie, że Stany Zjednoczone porzucają Polskę, jest bezpodstawne"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-08 08:23

„Tarcza antyrakietowa Baracka Obamy jest lepsza od tarczy George'a Busha" - taką opinię wyraził były amerykański doradca do spraw bezpieczeństwa narodowego, Brent Scowcroft. Według Scowcrofta, twierdzenie, że Stany Zjednoczone porzucają Polskę, jest bezpodstawne.

Brent Scowcroft jednoznacznie popiera dla przedstawionej przez Baracka Obamę koncepcji tarczy antyrakietowej. Według Scowcrofta, plan George'a Busha nie uwzględniał aktualnych zagrożeń i nie chronił całej Europy przed atakiem ze strony Iranu. „To będzie dużo pewniejszy system dla obrony Europy. W przyszłości, w razie potrzeby, będzie go można rozbudować w taki sposób by chronił przed rakietami dalekiego zasięgu".

Brent Scowcroft powiedział, że ataki Republikanów na prezydenta Baracka Obamę za zmianę koncepcji tarczy antyrakietowej oraz teza, że porzuca on sojuszników, są zwykłą rozgrywką polityczną i nie mają podstaw merytorycznych. „Ja sam miałem wątpliwości co do tego planu, ale po zapoznaniu się z nim uznałem, że lepiej odpowiada na istniejące zagrożenia". Poparcie tarczy antyrakietowej Baracka Obamy przez Brenta Scowcrofta jest o tyle znaczące, że przez całe życie był on Republikaninem. Pełnił funkcje doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego prezydentów Geralda Forda i George'a Busha seniora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.