Facebook Google+ Twitter

Twierdzi, że zabił bin Ladena. Wojsko podejrzewa go o przeciek

Robert O`Neill, były żołnierz Navy SEAL dał się poznać śmiałym wystąpieniem w mediach, gdzie oświadczył, że jest tym, który zabił Osamę bin Ladena. Przez wojskowych podejrzewany jest o ujawnienie tajnych informacji, przez kolegów o prywatę.

Navy SEAL Robert O'Neill; komandos, który twierdzi, że zabił bin Ladena. By CRC Public Relations (CRC Public Relations) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons / Fot. CRC Public RelationsByły żołnierz Navy SEAL Robert O`Neill, który wzbudził swego czasu poruszenie przyznając się publicznie do zabicia Osamy bin Ladena, jest podejrzewany o spowodowanie wycieku ściśle tajnych informacji, jak donosi amerykańska gazeta The Daily Beast

Poproszony o komentarz Ed Buice, oficer będący rzecznikiem interesu publicznego NCIS (Naval Criminal Investigative Service - Kryminalne Biuro Śledcze Marynarki Wojennej), potwierdził: "Naval Criminal Investigative Service (NCIS) przyjęła zawiadomienie o podejrzeniu, że pan O'Neill mógł ujawnić ściśle tajne informacje osobom nie uprawnionym do otrzymywania takich informacji. W odpowiedzi, NCIS wszczęła śledztwo w celu ustalenia zasadności podejrzeń."

We wcześniejszych wywiadach dla The Daily Beast, przedstawiciele ówczesnych Operacji Specjalnych, jak też inne źródła dobrze rozeznane w sprawach pościgu za bin Ladenem, oskarżali O'Neila o przedstawianie kluczowych faktów w błędny sposób i niewłaściwe stawianie kwestii swoich zasług w zabiciu najbardziej poszukiwanego podówczas człowieka na świecie. Omawiana akcja miała miejsce 2 maja 2011r. w Abbottabadzie, Pakistan. Poszukiwania terrorysty "numer 1" trwały 10 lat.

Kwestii spornych jest wiele, choćby kto oddał strzał lub strzały, które trafiły bin Ladena w głowę, roztrzaskały czaszkę i niemal na pewno zakończyły jego życie. O'Neill twierdzi, że to on był strzelcem. Wedle jego wersji, wystrzelił dwukrotnie prosto w czoło poszukiwanego. Członek SEAL Matt Bissonnette również przekonuje, że zastrzelił bin Ladena. Mówiono też o nieznanej tożsamości żołnierzu, który miał zabić ściganego terrorystę oddając całą serię strzałów. Inne informacje utrzymują, że bin Ladena zabił snajper, który pozostaje anonimowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.