Facebook Google+ Twitter

Twitter będzie cenzurował wpisy? Internauci zapowiadają protesty

W internecie po raz kolejny zawrzało. W wirtualnym świecie słychać liczne głosy, że Twitter będzie cenzurował wpisy. Internauci już zapowiadają protesty.

Sonda

Pomysł Twittera to początek cenzury?

 / Fot. Screen strony twitter.comNie milkną echa po protestach w związku z SOPA, PIPA i ACTA, kontrowersyjnymi aktami prawnymi, które wprowadzają nowe przepisy walki o przestrzeganie praw autorskich w sieci. Z kolei internauci planują kolejny protest - tym razem przeciwko "cenzurze" w serwisie Twitter.

Twitter na swoim blogu zapowiedział usuwanie niektórych treści w krajach, w których mogą być one niezgodne z lokalnym prawem. Serwis za przykład treści, które będą w przyszłości kasowane, podaje hasła nazistowskie zakazane np. we Francji i Niemczech. Według zapewnień ze strony Twittera, do tej pory nie usunięto żadnych wpisów w związku z nową strategią serwisu, a autorzy usuniętych w przyszłości wypowiedzi, będą o tym fakcie powiadamiani.

Te zapewnienia nie satysfakcjonują części internautów, określających nowe rozwiązania mianem cenzury. Użytkownicy serwisu zapowiadają na sobotę 28 stycznia protest, w ramach którego nie będą zamieszczać w nim żadnych postów.

Postawa Twittera jest sporym zaskoczeniem. Jeszcze rok temu popularny serwis, był jednym z ważniejszych kanałów informacyjnych protestujących w trakcie arabskiej wiosny ludów. Niewykluczone, iż za wprowadzeniem nowych mechanizmów filtrujących treść w serwisie, stoi chęć zdobycia rynku chińskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Do "uwaga" - ale tylko wtedy jeśli ktoś cały czas jest zalogowany na Gmailu albo korzysta z przeglądarki Chrome.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Amerykanie nastawiają się na globalne szpiegostwo obywateli i dlatego rozowszechnili na całym świecie fejsbuka i twittera. Windows 8 też będzie jednym wielkim agentem. System będzie wprost z komputera usuwał podejrzane pliki i treści.

Komentarz został ukrytyrozwiń
uwaga
  • uwaga
  • 27.01.2012 21:52

nowa "polityka bezpieczeństwa" google zapewnia, że może nas śledzić i sprawdzać co czytamy i z jakiego IP.

Komentarz został ukrytyrozwiń
knoor
  • knoor
  • 27.01.2012 19:40

ludki, teraz jak pobierać pliki to tylko ANONIMOWO i BEZPIECZNIE!!! np. tutaj goo.gl/TOv8Z lub goo.gl/sXnpU

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.