Facebook Google+ Twitter

Twitter stał się celem ataków hakerskich

W ciągu jednego tygodnia mikro blogowy serwis dwukrotnie uległ atakom phishingu. Autorzy ostrzegają przed klikaniem w niebezpieczne linki.

Logo i znak graficzny Twittera. / Fot. TwitterInternetowi przestępcy wykorzystywali stronę do oszukiwania użytkowników. W pierwszej kolejności pozyskiwali ich login i hasło. Blogerzy otrzymywali na skrzynkę e-mail krótką wiadomość od swoich znajomych na Twitterze. W jej treści znajdował się link do strony logowania, bliźniaczej z oryginalną stroną znanego bloga, gdzie byli proszeni o wpisanie swojego loginu i hasła. Gdy tylko nacisnęli „enter”, złośliwa wiadomość została wysyłana do wszystkich z ich listy przyjaciół.

Największe obawy wzbudzała jednak możliwość wykorzystania nielegalnie pozyskanych danych do włamań na konta użytkowników, bądź nawet do przejęcie zdalnej kontroli nad ich komputerami. Na szczęście, do tej pory nie odnotowano takich przypadków.

"To bardzo groźne gdy przestępcy znają twój login i hasło do Twittera" - powiedział dla "Telegraph" Graham Cluley, ekspert od zabezpieczeń. "Znacznie gorzej jest jednak, jeśli użytkownik posiadał to samo hasło do innych serwisów, a takich przypadków jest wiele. Hackerzy mają wtedy dostęp do skrzynki mailowej, serwisów aukcyjnych czy nawet kont bankowych".

Jedyną radą dla poszkodowanych jest nie odbierać wiadomości, których nie jesteśmy pewni, a przede wszystkim nie wchodzić na podane w nich strony. Można również wejść w Ustawienia i połączenia, aby sprawdzić czy z naszego konta nie korzysta ktoś inny.

Jak twierdzi Cluley największą stratę w wyniku ataków może ponieść sam Twitter. Wielu użytkowników może poczuć się zagrożonym lub po prostu zirytować się problemami serwisu. Istnieje wiele podobnych stron, które tylko czekają na potknięcie giganta.

Na oficjalnym blogu Twittera pojawiła się informacja o tym jak uchronić się przed atakiem. Oprócz wyżej wymienionych rad, administratorzy przypominają, że jeśli tylko otrzymujemy e-maile od przyjaciół, ale nie klikaliśmy w link, to nie ma podstaw by sądzić, że nasze konto zostało zaatakowane.

Na podstawie:
telegraph.co.uk
status.twitter.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.03.2010 11:56

Na szczęście nigdy nie klikam w takie podejrzane linki i zawsze przesyłam takie "fałszywe" wiadomości do administratorów stron :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Okropne ale łotrów nie brakuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szok!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety świat jest pełen cwaniaków , oszustów i złodziei wykorzystujących każdą okazję do zdobycia nieswojego .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.