Facebook Google+ Twitter

Twój 1 procent to szansa dla muzycznego świata niepełnosprawnych

Współautorzy: Marta Wróbel

Fundacja Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych Pro Omnibus posiada status OPP, co oznacza, że możemy przekazać jej 1 proc. swojego podatku. Dlaczego warto to zrobić przeczytacie w artykule.

Impresje Artystyczne 2015 / Fot. Fot. M. WróbelFundacja Pro Omnibus jest przede wszystkim organizatorem Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej "Impresje Artystyczne", którego koncerty oraz warsztaty odbywają się w Ciechocinku. Festiwal ten pierwotnie organizowała je śp. Grażyna Świtała, a od 2002 roku robi to z powodzeniem fundacja Pro Omnibus.

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej "Impresje Artystyczne" to muzyczne spotkanie młodzieży, choć niepełnosprawnej to bardzo utalentowanej, przede wszystkim muzycznie - ale nie tylko. Festiwal ten składa się z dwóch części, najpierw odbywają się warsztaty wokalne z Impresje Artystyczne 2015 / Fot. Fot. M. Wróbelwykwalifikowaną kadrą instruktorów, którzy wkładają całe swoje serce w pracę, przygotowanie piosenek i przekazanie jak największej wiedzy młodym ludziom. Druga część 16-dniowego spotkania to koncerty "Impresji" na profesjonalnej scenie wraz z "żywym" zespołem. Odbywa się zawsze koncert inauguracyjny, dwa koncerty konkursowe, koncert galowy - laureatów oraz koncert w Toruniu w którym również prezentują się laureaci.

Impresje Artystyczne 2015 / Fot. Fot. M. WróbelFundacja Pro Omnibus corocznie musi pokonywać ogromną liczbę problemów, ale najbardziej dotkliwym jest problem finansowy, który ogranicza bardzo Festiwal i jest przyczyną, że nie może on być organizowany na tak wysokim poziomie jak powinno to być i na co zasługują uczestnicy.

Impreza gromadzi pięćdziesiątkę utalentowanych ludzi wraz z opiekunami, wszystkim im należy zapewnić zakwaterowanie oraz wyżywienie podczas trwania Festiwalu, a do tego dochodzą koszty warsztatów z zespołem i instruktorami, którym Impresje Artystyczne 2015 / Fot. Fot. M. Wróbelrównież trzeba zapewnić zakwaterowanie i wyżywienie. Dochodzą koszty utrzymania obsługi podczas koncertów, wypożyczenie odpowiedniej sceny... I można by tak wyliczać w nieskończoność.
Pewną część kosztów związanych z organizacją Festiwalu pokrywają środki pozyskane z konkursów na dofinansowanie ogłoszonych przez PFRON czy też innych konkursów granatowych jednak środki te to wciąż niewielka suma w stosunku do potrzeb Festiwalu. Część kosztów pokrywa również wsparcie sponsorów.

Impresje Artystyczne 2015 / Fot. Fot. M. WróbelFundacja, oprócz Festiwalu organizuje także inne koncerty, na których prezentują się niepełnosprawni artyści.
Dużym przedsięwzięciem są koncert pod szyldem "Tacy Sami", są to muzyczne spotkania młodzieży pełnosprawnej z niepełnosprawną. Koncerty te zazwyczaj odbywają się w szkołach gdzie młodzież niepełnosprawna prezentuje swój talent a uczniowie wraz z nią doskonale się bawią razem śpiewając i nawiązując znajomości które wielokrotnie przeradzają się w przyjaźni.
Warto zwrócić uwagę, że jeżeli jest okazja, podopieczni często prezentują się na innych imprezach nie tylko organizowanych z myślą o niepełnosprawnych. Często występują jako indywidualni artyści lub jako podopieczni Fundacji Pro Omnibus.

Impresje Artystyczne 2015 / Fot. Fot. M. WróbelJak widać spektrum działania tej Fundacji jest ogromne. My w artykule przedstawiłyśmy tylko część działań organizacji. Warto podkreślić, że Fundacja nie tylko interesuje się podopiecznymi w trakcje danej imprezy, ale także w ciągu całego czasu chce się nimi zajmować i pomagać jeśli jest taka konieczność.

Wielokrotnie uczestniczyłyśmy w wielu spotkaniach muzycznych organizowanych przez tę Fundacje, czego potwierdzeniem są nasze artykuły i galerie, które możecie przeczytać i zobaczyć w tym serwisie czy też innych miejscach. Zawsze atmosfera jest cudowna i rodzinna, a co najważniejsze nikt nie jest jakoś specjalnie traktowany, bo jest niepełnosprawny, a właśnie takie podejście jest dla nas szczególnie ważne. W Fundacji nie ma taryfy ulgowej. Każdy pracuje ciężko na swój sukces.

Jeśli chcesz wspomóc działania Fundacji możesz przekazać jej swój 1% podatku. Dane kontaktowe i potrzebne informacje:

Fundacja Pro Omnibus
KRS 0000040023
NIP 8911522612
konto bankowe
24 9550 0003 2008 0090 2447 0001

Zapraszamy również na stronę Fundacji http://fundacja.org/index.htm oraz do odwiedzenia profilu tej organizacji na Faceboolu https://web.facebook.com/Fundacja-Pro-Omnibus-649506905075554/


Impresje Artystyczne 2015 / Fot. Fot. M. WróbelImpresje Artystyczne 2015 / Fot. Fot. M. WróbelImpresje Artystyczne 2015 / Fot. Fot. M. Wróbel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.