Facebook Google+ Twitter

Twój scenariusz może być najlepszy! Rusza 5. edycja konkursu Script Pro

"Bogowie", "Obietnica", "Jesteś Bogiem", "Komornik", "Lęk wysokości", "Carte Blanche" - to m.in. scenariusze tych filmów zostały wyróżnione w konkursie Script Pro, a potem przeniesione na ekran. Konkurs na najlepszy scenariusz organizowany jest przez Szkołę Wajdy i Festiwal Off Plus Camera. Właśnie rusza jego 5. edycja.

 / Fot. CollegeDegrees360 CC BY-SA 2.0"Konkurs Script Pro stanowi szansę dla młodych scenarzystów, a dla producentów - gwarancję, że teksty wybrane przez jury spośród kilkuset zgłoszeń zasługują na uwagę. Często udział w finale konkursu jest pierwszym ważnym krokiem w kierunku realizacji filmów" - czytamy na stronie organizatora.

Script Pro to bez wątpienia najważniejszy konkurs dla scenarzystów znajdujących się na początku swojej kariery. Jest jeden warunek - w konkursie mogą wziąć udział osoby, które mają na koncie nie więcej niż dwa filmy zrealizowane według swojego scenariusza.

Każdego roku przybywa coraz więcej scenariuszy, które wyróżnione w konkursie, zostają przeniesione na ekran. Wśród nich m.in. "Bogowie" Łukasza Palkowskiego wg scenariusza Krzysztofa Raka, "Jesteś Bogiem" Leszka Dawida wg scenariusza Macieja Pisuka, "Komornik" Feliksa Falka wg scenariusza Grzegorza Łoszewskiego, czy w końcu "Carte Blanche" Jacka Lusińskiego, który na ekranach kin możemy oglądać od 23 stycznia.

Zobacz także: Andrzej Chyra o Carte Blanche: To film, który mówi o sile charakteru

Jak podkreśla Wojciech Marczewski, Dyrektor Programowy Szkoły Wajdy: "Widzimy, że z roku na rok poziom nadsyłanych prac jest wyższy i coraz więcej finałowych scenariuszy, po konsultacjach, jakie zapewniamy w Szkole Wajdy, trafia do produkcji, czego dobrym przykładem jest m.in. film "Bogowie". Script Pro stanowi wyjątkową szansę dla młodych scenarzystów, którzy są dopiero na początku drogi zawodowej. Mam nadzieję, że tegoroczna, jubileuszowa, edycja zaowocuje kolejnymi interesującymi tekstami, które wkrótce będzie można zobaczyć w kinach" - czytamy na offpluscamera.com.

Zgłoszenie konkursowe ma charakter wyłącznie mailowy. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 lutego.

Więcej szczegółów na: www.sciptpro.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.