Facebook Google+ Twitter

Twój smartfon będzie bezpieczniejszy z Androidem 5.1. Google wprowadził ważną aktualizację

Google wypuścił najnowszą wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego. Na uwagę w Androidzie 5.1 Lollipop zasługuje funkcja blokady urządzenia, która ma uniemożliwić ponowną aktywację w przypadku kradzieży lub zgubienia smartfonu.

 / Fot. Google"Z funkcją Ochrona Urządzenia twoje zgubione lub ukradzione urządzenie pozostanie zablokowane dopóki nie zalogujesz się na konto Google - nawet jeżeli ktoś przywróci w nim ustawienia fabryczne" - czytamy na blogu Google. Oczywiście nie wiadomo czy zabezpieczenie uchroni urządzenie przed zmianą oprogramowania.

Co jeszcze oferuje aktualizacja do Androida 5.1? Przede wszystkim obsługę dwóch kart SIM. Klienci amerykańskich operatorów T-Mobile i Verizon zyskają również na Nexusach 6 obsługę rozmów w HD. Google twierdzi, że połączenia będą charakteryzowały się kryształowo czystym dźwiękiem.

Czytaj także: Poznaj ogólną teorię względności z Superbohaterem. Magazyn Science opublikował interaktywny komiks


W Androidzie 5.1 Lollipop wprowadzono również możliwość połączenia z siecią WiFi i sparowania urządzenia przez Bluetooth z poziomu szybki ustawień w centrum notyfikacji. Dotychczas użytkownicy byli przenoszeni do ustawień.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.