Facebook Google+ Twitter

Twój telewizor może cię podsłuchiwać. Samsung ostrzega przed tym swoich klientów

Twój telewizor może cię podsłuchiwać. Niektóre modele odbiorników Samsunga z funkcją Smart TV nie tylko są w stanie rejestrować rozmowy, ale i wysyłać je do firm trzecich. Co ciekawe koncern ostrzega przed tym na swoich stronach.

https://flic.kr/p/nYcArq / Fot. Kārlis Dambrāns/CC BY 2.0Na stronie poświęconej globalnej polityce prywatności Samsung otwartym tekstem ostrzega użytkowników, że może przechwytywać i zbierać komendy głosowe. "Pamiętajcie, że jeśli wypowiadacie słowa zawierające osobiste i drażliwe informacje mogą być one zbierane i przekazywane do firm trzecich poprzez funkcję rozpoznawania mowy" - czytamy w witrynie Samsunga.

"Samsung traktuje prywatność konsumentów bardzo poważnie" - powiedziała serwisowi Cnet rzeczniczka koncernu. Dodała też, że telewizory spełniają standardy bezpieczeństwa, a dane użytkowników są szyfrowane i chronione przed niebezpieczeństwem. Co ważne przedstawicielka koreańskiej firmy twierdzi, że w momencie przechwytywania głosu na ekranie odbiornika widoczna jest ikona mikrofonu, a wcześniej włączyć funkcję przy pomocy pilota.

Czytaj także: Pracownikom szwedzkiego kompleksu technologicznego wszczepiono chipy w dłonie (wideo)


Dla podejrzliwych klientów rzeczniczka Samsunga ma prostą receptę. Przypomina, że funkcję rozpoznawania mowy, jak i połączenie z internetem można wyłączyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.