Facebook Google+ Twitter

Twoja edukacja za granicą

Studiowanie za granicą, to marzenie wielu młodych ludzi. Często jednak formalności bywają na tyle uciążliwe, że ciężko je przejść. Organizacja HAKES pomaga w procesie rekrutacji i adaptacji na uczelniach zagranicznych.

Organizacja HAKES zajmuje się pośredniczeniem, w kontakcie między uczelnią, a przyszłym studentem. Na młodych ludzi czekają miejsca w Wielkiej Brytanii, Danii, Holandii czy Francji. O dostanie się na zagraniczne uczelnie mogą ubiegać się nie tylko obecni maturzyści, ale również ludzie, którzy już studiują, gdyż program obejmuje studia licencjackie jak i uzupełniające magisterskie.Plakat organizacji HAKES / Fot. HAKES International

Proces rekrutacji odbywa się w Polsce, przed ekranem własnego monitora. Wystarczy wejść na stronę www.hakes.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Podstawowym warunkiem dostania się na którąkolwiek z proponowanych przez HAKES uczelni, jest znajomość języka angielskiego. Po przyjęciu zgłoszenia, kandydaci uczestniczą w teście językowym, oraz rozmowie kwalifikacyjnej.

- Studia za granicą to nie tylko wymiana wiedzy, ale przede wszystkim doświadczenie na poziomie międzykulturowym - opowiada Dorota Brzezińska, przedstawicielka HAKES w Polsce. - Studiowałam w Szwecji w ramach programu Sokrates i wiem jak ciężko przystosować się do nowej kultury i otoczenia. Zadaniem naszej organizacji jest nie tylko łatwe przejście przez proces rekrutacji, ale również pomoc młodym ludziom w adaptacji do nowej sytuacji. Wielu starszych studentów, z którymi mamy kontakt, oferuje swój czas by wesprzeć "nowych" w znalezieniu pracy, mieszkania czy potrzebnych informacji.

Na semestr zimowy termin przyjmowania zgłoszeń upływa 15 marca 2008 r. Więcej informacji na temat HAKES można znaleźć na ich stronie internetowej. Chętni mogą również udać się na spotkanie z przedstawicielami, z którymi bedzie można porozmawiać na IX Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym PERSPEKTYWY 2008 odbywającym się w Warszawie, 8 marca w godz. 9-17 (Warszawskie Centrum Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14), bądź w Gdańsku 10 - 12 marca od 9 do 16 na Uniwersytecie Gdańskim (ul. Wita Stwosza 55/57), na którym odbędą się Targi Akademia 2008.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Idka z UK
  • Idka z UK
  • 07.10.2010 09:35

Na pewno najwazniejsza jest znajomosc angielskiego ale takze determinacja bo studiowac za granica nie jest latwo, szczegolnie jak sie jest przywiazanym do domu rodzinnego.
<a href="http://www.nottingham.ac.uk/Engineering-pl/Wiecej-informacji.aspx">Więcej informacji na temat studiów magisterskich</a> w UK.

Komentarz został ukrytyrozwiń

znajomość angielskiego na takim poziomie by zrozumieć wykłady i ćwiczenia, oraz by się porozumiewać bez problemu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

ciekawe jaka to jest "znajomość angielskiego", bo ja nigdy nie wiem :D zna trochę pewnie każdy... Ale na ile trzeba znać żeby jechać gdzieś tam...? Jest opracowany ten system rady europejskiej (czy jakoś tak), ze A1, A2, B1 itp, mogliby to podawać od razu w takiej formie:D:P

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.03.2008 02:26

plus za ważne informacje, pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.