Facebook Google+ Twitter

"Twoja klisza z powstania"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-09 15:23

Warszawskie ulice dziś stały się planszą do gry miejskiej o Powstaniu Warszawskim. Muzeum Powstania Warszawskiego przywołuje klimat z 1944 roku. W przestrzeni miejskiej rozgrywają się sceny z życia zrywu. Uczestnicy gry wciągnięci zostali w zagadkową fabułę - z aparatami w ręku wcielili się w role powstańczych fotoreporterów.

"Twoja klisza z powstania" - bo tak nazywa się gra - to zabawa dla wszystkich, bez względu na wiek, wystarczy zmysł reportera - mówi Anna Hardasiewicz z Muzeum Powstania Warszawskiego. Jak tłumaczy Hardasiewicz, uczestnicy dostają kartę gry z sugestiami przebiegu zabawy, nie znają jednak trasy. Ich zadaniem jest wypełnianie rozkazów, odgadywanie zagadek i uchwycenie rzeczywistości powstańczej. Ideą gry jest wcielenie się w kronikarzy powstańczych, czego nieodłącznym elementem jest fotografia.

Jak mówi Dagmara Sitek z Akademii fotografii każdy ma za zadanie stworzenie własnej kroniki powstańczej. Gra, to 20 punktów na planie miasta, w każdym z nich na uczestników czekają atrakcje. Zabawa rozpoczęła się w południe i potrwa kilka godzin. Na koniec każdy z uczestników wybierze pięć najlepszych zdjęć, które oceni jury. Wyniki gry poznamy jesienią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.