Facebook Google+ Twitter

Twoja klisza z Powstania. Finał akcji już dziś

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-21 11:06

21 października o godz. 19.00, już po raz czwarty, Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na finał projektu „Twoja klisza z Powstania”. Podczas wieczoru wystąpi Voice Band - zespół, którego koncert przeniesie słuchaczy w klimat przedwojennych kawiarni.

Voice Band / Fot. materiały od Muzeum Powstania Warszawskiego„Twoja klisza z Powstania” to projekt składający się z dwóch części: fotograficznej gry miejskiej i konkursu na najlepsze zdjęcie. Jak co roku, gra odbyła się w sierpniu w ramach obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. Teraz przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze zdjęcie wykonane podczas gry lub zgłoszone dodatkowo, a ukazujące ślady Powstania Warszawskiego. Podczas finału nagrody za najlepsze zdjęcie zostaną przyznane zarówno przez internautów, którzy głosowali na zdjęcia na facebookowym profilu „Ziutka” - Powstańca i przewodnika tegorocznej gry, a także Jury w składzie: Karol Bagiński (wykładowca Warszawskiej Szkoły Fotografii), Dariusz Majgier (autor popularnych na Facebooku gier fotograficznych FotoWarszawa i FotoKraków), Julia Sielicka-Jastrzębska (fotograf z Muzeum Powstania Warszawskiego) oraz Maciej Skawiński (reporter, laureat nagrody World Press Photo).

Podczas wieczoru nie zabraknie także wyjątkowej muzyki. Zapraszamy na koncert zespołu Voice Band. Grupa, przy akompaniamencie akordeonu, wykonuje znane, oryginalne piosenki w nowoczesnych aranżacjach. Członkowie kapeli sięgają po tradycję przedwojennych revellersów, czyli męskich kwartetów lub kwintetów wokalnych, śpiewających piosenki i inne lekkie utwory muzyczne rozpisane na głosy, najczęściej a capella, bez akompaniamentu instrumentów. Revellersi narodzili się przed I wojną światową w Stanach Zjednoczonych. Fascynowali słuchaczy różnorodnością stylów, bogactwem repertuaru, umiejętnym opracowaniem utworów na głosy oraz niezwykłą aranżacją, która uwzględniała możliwości głosowe poszczególnych artystów. Wśród najsłynniejszych polskich revellersów warto wspomnieć chór Dana, w którym śpiewał Mieczysław Fogg, legendarny warszawski bard.

Od 13 października zdjęcia „z Kliszy” oglądać można także w Fotoplastikonie Warszawskim (Al. Jerozolimskie 51, w podwórzu czynszowej kamienicy naprzeciwko Dworca Śródmieście). Na wystawie prezentowane są zdjęcia nadesłane na konkurs i spełniające wymogi trójwymiarowego pokazu. Warto dodać, że Fotoplastikon Warszawski rozpoczął działalność około 1905 roku i przetrwał w tym samym miejscu okres zaborów, obie wojny światowe, Powstanie Warszawskie oraz czasy PRL. Jest obecnie jedynym takim obiektem na świecie zachowanym w oryginalnym miejscu eksploatacji.

Finał projektu „Twoja klisza z Powstania” już 21 października o 19.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp wolny

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.